Мінвідновлення оприлюднило для обговорення проєкт постанови про експериментальні проєкти в містобудуванні

Київ. 14 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України (Мінвідновлення) оприлюднило на сайті для громадського обговорення проєкт постанови “Про реалізацію експериментальних проєктів у сфері містобудівної діяльності”.

“На громадське обговорення винесено проєкт постанови КМУ про реалізацію експериментальних проєктів у сфері містобудівної діяльності. Найближчими тижнями кожен може долучитися до обговорення постанови та надіслати свої обґрунтовані пропозиції. Проєкт постанови дуже схожий на розроблену нами містобудівну реформу”, – повідомив віцепрем’єр із відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков, чиї слова наведено у пресрелізі.

Згідно з пояснювальною запискою до проєкту постанови, документ розроблено з метою впровадження реформи держрегулювання у сфері містобудування.

Проєкт пропонує затвердити порядки реалізації таких експериментальних проєктів:

– щодо надання містобудівних умов та обмежень забудови земельних ділянок (набуде чинності з 1 квітня 2024 року);

– щодо розроблення, погодження та експертизи проєктної документації на будівництво (з 1 травня 2024 року);

– щодо набуття права на виконання підготовчих і будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених об’єктів (з 1 липня 2024 року);

– про здійснення державного архітектурно-будівельного контролю (з 1 липня 2024 року);

– про здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду (з 1 липня 2024 року).

Документ пропонує встановити термін реалізації експериментальних проєктів – два роки.

Водночас на час реалізації експериментальних проєктів пропонується не застосовувати низку чинних порядків, затверджених урядом, які стосуються галузей зазначених експериментальних проєктів.

Як зазначено в пояснювальній записці, підставою для розроблення проєкту постанови є рішення Рахункової палати №27-3 від 21 листопада 2023 року за підсумками аудиту системи держархбудконтролю та нагляду, яке рекомендувало уряду вдосконалити законодавство у сфері містобудування задля запобігання появі нових самобудів та покращення процедури позапланових перевірок.

Зауваження та пропозиції до проєкту постанови приймаються міністерством до 29 грудня 2023 року на адресу melka@mtu.gov.ua.

Як повідомлялося, законопроєкт №5655 про реформу містобудівної діяльності Верховна Рада прийняла в цілому 13 грудня 2022 року 228 голосами за необхідного мінімуму у 226 голосів. Станом на 14 грудня 2023 року закон не підписав президент України.

Проти документа виступили Асоціація міст України, мери міст, Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК), Міністерство культури та інформаційної політики, Національна спілка архітекторів України.

Петиція з вимогою накласти вето на закон №5655 про реформування сфери містобудівної діяльності, розміщена на сайті президента України, набрала понад 25 тис. голосів у день ухвалення його парламентом.

У червні 2023 року Європарламент закликав президента України Володимира Зеленського ветувати закон про реформу містобудування, зазначивши, що його ухвалення може зашкодити прозорим і рівним умовам ведення бізнесу. Пізніше в листопаді 2023 року з аналогічною рекомендацією виступила і Єврокомісія.

Джерело: https://mtu.gov.ua/news/35028.html