Мірзійоєва переобрано президентом Узбекистану

Київ. 10 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Нинішній президент Узбекистану Шавкат Мірзійоєв здобув перемогу на дострокових виборах глави держави, які відбулися минулої неділі, набравши 87,5% голосів, повідомив глава Центрвиборчкому Зайніддін Нізамходжаєв.

“За попередніми даними, за Мірзійоєва віддали свої голоси 13 млн 625 тис. 055 осіб, або 87,5% виборців із тих, хто взяв участь у голосуванні”, – сказав глава ЦВК на брифінгу в понеділок.

Відповідно до статті 35 закону “Про вибори президента Республіки Узбекистан”, це дає право вважати його обраним главою держави.

На вибори президента було зареєстровано понад 19,5 млн виборців Узбекистану. У виборах узяли участь 15 млн 671 тис. 405 виборців. Достроково в період із 28 червня до 5 липня проголосувало понад 800 тис. виборців, зокрема близько 188 тис. – за кордоном.

На посаду президента Узбекистану претендували чотири кандидати, зокрема глава держави Шавкат Мірзійоєв, висунутий Рухом підприємців і ділових людей – Ліберально-демократичною партією Узбекистану (УзЛіДеП). Його кандидатуру також підтримала Демократична партія “Міллій тікланіш” (“Національне відродження”).

Народно-демократична партія висунула свого лідера Улугбека Іноятова, Екологічна партія – голову Абдушукура Хамзаєва, Соціал-демократична партія “Адолат” (“Справедливість”) – першого заступника голови Верховного суду Узбекистану Робахон Махмудову.

У підсумку, за попередніми даними ЦВК, за кандидата від НДПУ проголосували 649 тис. 116 виборців (4,2%), за представника “Адолат” – 693 тис. 634 (4,43%), кандидат від Екологічної партії отримав 585 тис. 714 голосів (3,74%).

На попередніх президентських виборах 24 жовтня 2021 року за Мірзійоєва, висунутого кандидатом на цю посаду УзЛіДеП, проголосували 80,12% виборців.

Нинішні президентські вибори стали першими після внесення поправок до Конституції, що передбачають продовження терміну повноважень президента з п’яти до семи років. За конституційним законом нинішній глава держави Мірзійоєв, який обіймає посаду другий термін, може знову балотуватися на цю посаду.