Місце, що об’єднує громаду та ветеранів: як працює простір підтримки “Гарт” на Прикарпатті

У Коломиї майже місяць працює простір підтримки “Гарт”, де отримують послуги військові, ветерани та їх родини. Такий простір є важливою частиною для створення ветеранської спільноти під час війни. “Гарт” вже стає місцем об’єднання ветеранів та їх близьких, а в майбутньому — для всієї громади.

Громадська організація “Сила Громади” у співпраці з Коломийською місцевою владою та ветеранами відкрили такий простір ще 8 листопада. 

“Ветеранський простір у нашому місті — це перш за все про повагу та підтримку до тих, хто захищав та продовжує захищати нашу державу у складний час. А також простір створений для їх родин і всіх, хто постраждав внаслідок війни”, — ділиться проєктний менеджер ГО “Сила Громади” Тарас Герелюк.  

IMG_1996 copy

Команда  громадської організації “Сила Громади” під час відкриття простору “Гарт” у Коломиї. Фото: ГО “Сила Громади”

Ще рік тому ГО “Сила Громади” взялась за соціологічне дослідження, щоб зрозуміти, які саме потреби є у ветеранів, військових та їх родин у Коломийській громаді. Команда дізналася, що у громаді все ще не вистачає якісних сервісів, які полегшать життя ветеранам, військовим та їхнім родинам. Окрім того, навіть з отриманням послуг, що існують є проблеми через брак інформації та координації між їх надавачами. Дослідженням можна переглянути за посиланням

Так, вони розпочали залучати кошти від українських та міжнародних донорів для розв’язання поширених проблем. Таких, як юридична та соціальна підтримка, психологічна допомога та реінтеграція ветеранів. 

“Саме тому народилася ідея заснування такого простору, куди ветеран, або дружина військового, могли б прийти, знаючи, що тут їм гарантовано спробують допомогти, незалежно від характеру їх потреб”.

IMG_1914 copy

Військові та ветерани у просторі підтримки “Гарт”. Фото: ГО “Сила Громади”

Координатор проєктів ГО “Сила Громади” Юрій Белявський в інтерв’ю для GALKA розповідає: 

“З тих напрямків, які ми здатні взяти на себе вже зараз по реінтеграції ветеранів — це послуги кейс-менеджерів, відкриття і супровід ветеранського бізнесу, розвиток ветеранських громадських організації та їх підтримка. Також будемо співпрацювати з реабілітаційними та оздоровчими центрами. Ми заклали “фундамент”, а тепер по цеглинці будуємо дім для ветеранів, де вони зможуть відчути себе у безпеці та отримати всі необхідні послуги”.

У просторі надають консультації фахівці з супроводу, кейс-менеджери, соціальні працівники та психологині.  

“Завдяки підтримці міжнародного фонду “Відродження”, ми змогли створити нові сервіси та масштабувати послуги психологічної підтримки для військових, ветеранів та членів їх родин. Ми зруйнували стереотип, що у нашій громаді військовий та ветеран не буде звертатися за психологічною підтримкою”, — каже Юрій. 

IMG_1926 copy

Офіційне відкриття простору підтримки “Гарт”. Фото: ГО “Сила Громади”

Також Юрій наголошує, що багато ветеранів після повернення з війни постають перед труднощами в пошуку роботи та адаптації до цивільного життя. Команда ГО “Сила Громади” надіється, що “Гарт” стане платформою для професійного навчання, розвитку нових навичок, консультацій з працевлаштування та можливості початку власної справи.

У просторі підтримки вже проводять спільні заходи, соціальні зустрічі та тренінги для військових, ветеранів і їх родин.

IMG_1897 copy

Простір підтримки “Гарт” у Коломиї. Фото: ГО “Сила Громади”

“Простір підтримки — це не тільки про послуги, а й про проведення дозвілля, розвиток, об’єднання ветеранських спільнот і жителів громади. Сьогодні згуртованість українців є важливою, як ніколи”, — каже Тарас Герелюк.

У просторі “Гарт” є настільний теніс, ігрові приставки, настільні ігри. А також конференц-зал для проведення різних заходів та коворкінг. 

Команда ГО “Сила Громади” забезпечила наповнення простору підтримки. А нещодавно вони перемогли серед 375 громад у конкурсі на створення центру спільнотворення. 

“У межах цього проєкту отримаємо 1 мільйон 400 тисяч для придбання додаткового обладнання та меблів на простір, на оплату послуг психологів, кейс-менеджерів та на організацію  дозвілля. Ми хочемо, щоб простір став одним із найкращих осередків для ветеранів, військових та їх родин в Україні”, — розповідає Юрій Белявський. 

Простір підтримки знаходиться за адресою: Коломия, вулиця Мазепи, 4.