Мішель: Ми єдині й сповнені рішучості в нашій підтримці України

Брюссель. 30 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Президент Європейської ради Шарль Мішель заявляє, що країни-члени Європейського Союзу єдині та сповнені рішучості у своїй підтримці України і мають намір продовжувати працювати над такими питаннями, як використання для відновлення України заморожених активів РФ, притягнення Москви до відповідальності за скоєні злочини і над гарантіями безпеки Україні.

“У нас був досить важкий порядок денний із точки зору змісту, тому я постараюся зосередитися на тому, що я вважаю ключовим моментом, по-перше, на війні в Україні. Ми єдині й сповнені рішучості, і це буде перший сигнал, який ми хочемо спрямувати”, – заявив Мішель у п’ятницю в Брюсселі на пресконференції після завершення дводенного засідання Європейської ради.

За його словами, під час засідання лідери ЄС зосередилися на оцінці ситуації в Україні. “Ми бачимо, з одного боку, дуже єдину позицію з боку Європейського Союзу, зокрема з огляду на події, що сталися останніми вихідними в Росії, які демонструють крихкість, невизначеність і поділ (у РФ)”, – констатував Мішель.

З огляду на це президент Євроради зазначив, що “єдиний європейський підхід” зосереджений на двох напрямах: “Необхідності продовження мобілізації фінансового і військового потенціалу для України”. “Є чотири конкретні моменти, на яких я хотів би зупинитися, на яких ми зосередилися в наших дискусіях щодо України. Насамперед заморожені активи. Ми, як і раніше, вважаємо, що маємо продовжувати наші зусилля з нашими партнерами щодо мобілізації активів на користь України і майбутнього України. По-друге, ми вважаємо, що справедливість і притягнення до відповідальності (РФ за скоєні злочини в Україні – ІФ-У) мають бути ключовим питанням, і ми продовжуємо домагатися прогресу серед європейців, а також із нашими партнерами з цих питань. І третій пункт – гарантії безпеки”, – деталізував Мішель.

При цьому він особливо наголосив, що саме гарантії безпеки є “ключовим питанням, і ми скеровуємо чіткий сигнал з боку Європейського Союзу як основної зацікавленої сторони в цих дебатах”.

Іще одним пунктом президент Євроради назвав Білорусь. “Ми приділяємо цьому питанню особливу увагу, (і під час засідання) ми змогли провести обмін думками, наголошуючи на важливості відстежувати події в Білорусі найближчими тижнями та місяцями”, – уточнив Мішель.