Київ. 22 червня. ЕНЕРГОРЕФОРМА – Міжнародний консорціум Smart Storage Grid for Ukraine створено в рамках Конференції з відновлення України (URC2023) у Лондоні, де відбулася презентація проєкту та підписання угоди, повідомив президент компанії “МХП Еко Енерджі” Олександр Домбровський.
Згідно з пресрелізом “МХП Еко Енерджі”, яка стала учасницею консорціуму, ця угода передбачає старт індустріальних проєктів в Україні у сфері технологій накопичення енергії та створення інноваційних систем розподілу електроенергії від децентралізованої зеленої генерації.
Зазначається, що участь у ній беруть провідні компанії в цій сфері зі США, Великої Британії та України, зокрема MSP Technology Ltd (Велика Британія), fifthVOLT GmbH (Австрія), EPC Corporation (США), “МХП Еко Енерджі” та “Вольтаж Груп” (обидві – Україна).
“Технології систем накопичення енергії значно сприятимуть енергетичній стійкості України та допоможуть балансуванню роботи енергосистеми в пікові години споживання. Ці технології вже набули великого поширення у світі та відіграватимуть критично важливу роль в енергетиці України”, – зазначив Домбровський, слова якого наведено у пресрелізі.
Як повідомлялося, згідно з презентованою на URC2023 міністром енергетики Германом Галущенком енергостратегією України до 2050 року, Україна має потенціал наростити потужності вітрової генерації до 140 ГВт, на що необхідно $134 млрд, сонячної – до 94 ГВт (потреба в $62 млрд), накопичувачів енергії (energy storage) – до 38 ГВт ($25 млрд), атомної генерації – до 30 ГВт ($80 млрд), ТЕЦ і біоенергетичних потужностей – до 18 ГВт (немає даних щодо необхідного обсягу фінансування), гідрогенерації – до 9 ГВт ($4,5 млрд). Крім того, зазначається, що близько $72 млрд необхідно для розвитку водневих технологій, $5 млрд – систем передачі, $4,5 млрд – гідроенергетики.