На Хортиці рятують рибу від задухи – екоінспекція

Запоріжжя. 4 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – У Запоріжжі екологічні інспектори та співробітники Національного заповідника “Хортиця” рятують від загибелі рибу, що скупчилася в невеликих водоймах, які утворилися після зниження рівня води в Дніпрі в результаті підриву Каховської ГЕС, повідомляє Державна екологічна інспекція Південного округу у вівторок.

За даними відомства, у затоках заповідного острова Хортиця після зниження рівня води утворилися невеликі водойми, де масово скупчилася жива риба – карасі. Для недопущення її масової задухи співробітники екологічної інспекції спільно з представниками Національного заповідника “Хортиця” оперативно виловлюють рибу з водойм, що обміліли та відокремилися від Дніпра, і переносять її в сприятливе гідрологічне середовище, назад у річку Дніпро.

У держінспекції зазначили, що переселення риби проводять із виконанням усіх екологічних стандартів, які дають змогу зменшити негативний вплив на природну екосистему, а також повідомили, що “акції із запобігання задухи допоможуть зберегти популяцію карасів у Дніпрі та забезпечити їхнє подальше розмноження у сприятливих умовах”.

Джерело: https://t.me/pivdendei/809