На Київщині десять навчальних закладів отримають потужні генератори – голова ОВА

Київ. 12 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Потужні генератори буде доставлено до десяти навчальних закладів Київської області для організації безперервного навчального процесу, повідомив голова ОВА Руслан Кравченко.

“Автономні джерела живлення будуть доставлені до семи ліцеїв, гімназій, шкіл, двох дитсадків і центру дитячої та юнацької творчості. Дизельні генератори потужністю 6,6 кВт кожний надали закладам області за сприяння народної депутатки України Анни Пуртової, Назара Романюка, ГО “Рух Змін”, Андрія Кошари, волонтерів і міжнародних благодійників Богдани Крівогорськи та Чаріти Штейнберг”, – написав Кравченко у фейсбуці у середу.

Він зазначив, що через російські атаки по інфраструктурі склалася критична ситуація передусім з енергетичною сферою. Низка навчальних закладів Київської області були змушені проводити навчання дистанційно через періодичну відсутність енергетики та опалення.

Наразі в навчальних закладах області є майже 1,4 тис. генераторів різної потужності.

“З початку грудня 2022 року до шкіл та дитсадків доставили понад 700 генераторів. Вони купувалися як самостійно закладами освіти, так і за рахунок місцевих бюджетів, у рамках міжнародної допомоги, а також окремих благодійних організацій та фізичних осіб-підприємців”, – зазначив очільник ОВА.

Він також додав, що наразі є ще потреба у 250 генераторах.

“Сьогодні очевидно, що російські окупанти не збираються припиняти обстріли, і наступний опалювальний сезон може бути не менш складним, ніж торішній. Тому наше завдання – налагодити нормальну роботу всіх закладів освіти Київщини, навіть за умови періодичної відсутності централізованого енергопостачання”, – наголосив Кравченко.

Він висловив подяку народним депутатам, волонтерам, громадським організаціям, а також міжнародним донорам за “спільні зусилля, які дають змогу забезпечити максимальну кількість закладів освіти потужними генераторами”.

Джерело: https://www.facebook.com/RuslanKravchenkoKyiv/posts/pfbid0tHjrfU1DPKRCMt14QpBsCm4FHGzrSGpkoiAWDgVTu6y962SNZuN8N4Y49p5mCY1hl