На саміті НАТО у Вільнюсі Україна може розраховувати на потужний пакет підтримки – Блінкен

Київ. 29 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Держсекретар США Ентоні Блінкен, виступаючи в середу в дослідницькій організації “Рада з міжнародних відносин” (Council of Foreign Relations) у Вашингтоні, висловив думку, що на саміті НАТО, який проходитиме у Вільнюсі 11-12 липня, союзники нададуть Україні потужний пакет підтримки.

“По-перше, на саміті НАТО ви побачите дуже потужний пакет заходів для України, як політичних, так і практичних… По-друге,… низка країн – розглядають паралельно, на додаток до того, що відбувається в НАТО, що ми можемо зробити, щоб допомогти Україні наростити довгострокові сили стримування і обороноздатність”, – сказав Блінкен.

Під час виступу він наголосив на важливості допомоги західних країн Україні в довгостроковій перспективі.

“Крім видатних зусиль, яких було докладено, щоб допомогти Україні та гарантувати, що в неї є все необхідне для контрнаступу, коли вона намагається повернути землю, захоплену в неї Росією, є і більш довгостроковий аспект… Ми маємо стійко працювати над тим, щоб допомогти Україні наростити свій потенціал стримування й оборони в середньостроковій та довгостроковій перспективі – щоб Путін не зміг повторити свою “кампанію” за рік, за два або за п’ять років”, – наголосив держсекретар США.

Джерело: https://www.state.gov/secretary-antony-j-blinken-in-a-conversation-with-council-on-foreign-relations-president-richard-haass/