На саміті у Вільнюсі буде зроблено крок до членства України в НАТО – Кулеба

Київ. 22 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – На саміті НАТО у Вільнюсі буде зроблено крок до членства України в Альянсі, на сьогоднішній день цю проблему вирішено, заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

“З того, що я розумію про Вільнюський саміт, ми зараз на стадії, коли частково наші очікування вже задоволені, скажімо так. Але скажу метафорично: коли ми починали розмову з партнерами про Вільнюський саміт, наполягали, щоб у Вільнюсі вони зробили крок до членства України в НАТО. Сьогодні цю проблему вирішено. Крок буде зроблено. Питання, наскільки він буде довгим, наскільки широко занесуть ногу і поставлять? І це вже саме по собі досягнення”, – сказав Кулеба в інтерв’ю “Суспільному”, яке транслювалося в ефірі телемарафону “Єдині новини” в четвер.

Глава МЗС наголосив, що у президента України Володимира Зеленського непохитна в цьому питанні позиція: членство України в НАТО – єдиний спосіб запобігти новим війнам у Європі.

“І це реально правда”, – додав Кулеба.

Також він наголосив, що “якщо до повномасштабної війни Україна більше потребувала НАТО, щоб захиститися і зміцнитися, то тепер НАТО потребує України”.

“Держава, яка самостійно здатна захищати східний фланг НАТО, а зараз назва цієї держави – Україна, це суперактив для Альянсу. Зараз партнери, які проти нашого членства, мислять через логіку тягаря, як вони говорили і до війни”, – сказав Кулеба.