Дубай. 30 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Голова COP28 Султан Ахмед аль-Джабер на відкритті конференції закликав нафтові компанії до співпраці в питанні боротьби проти зміни клімату.
“Наше головування пішло на сміливий крок і активно взаємодіяло з нафтогазовими компаніями… Сьогодні багато хто з цих компаній вперше зобов’язуються забезпечити нульові викиди метану до 2030 року. І багато національних нафтових компаній уперше ухвалили цілі з досягнення нульового рівня викидів до 2050 року”, – наводить Arab News слова зі вступної промови аль-Джабера. Він наголосив, що “роль викопного палива” має згадуватися в майбутній угоді щодо клімату.
Він закликав учасників конференції та нафтові компанії до співпраці для захисту клімату.
“Я закликаю нас почати COP28 з новим настроєм, почати думати по-новому, бути гнучкими”, – сказав він.
Водночас виконавчий секретар Рамкової конвенції ООН з питань зміни клімату (РКЗК ООН) Саймон Стіл, який виступав після нього, заявив, що необхідно бути більш рішучими.
“Якщо ми не сигналізуємо про остаточне завершення епохи викопного палива в нинішньому її вигляді, то ми зіткнемося з нашим власним остаточним занепадом”, – заявив він.
За словами Стіла, людство докладає недостатньо зусиль для захисту клімату і працює занадто повільно.
Він зазначив, що приблизно через шість років Земля, згідно з прогнозами, не зможе впоратися зі шкідливими викидами, і загальносвітова температура планети підвищиться вище, ніж на 1,5 градуса за Цельсієм – ліміт, який країни домовилися не перевищувати в Паризькій угоді 2015 року.
Про тяжкість ситуації заявив і генсек ООН Антоніу Гутерріш, який звернувся до учасників конференції у відео, яке показали одночасно з публікацією доповіді Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО) ООН.
“Ми переживаємо кліматичний колапс у реальному часі – і його наслідки нищівні”, – сказав він. Генсек закликав світових лідерів вживати рішучих дій, зазначивши, що дотримуватися ліміту в 1,5 градуса за Цельсієм все ще реально.
COP28 триватиме у Дубаї з 30 листопада до 12 грудня.