Нацагентство забезпечення якості вищої освіти України закликає виші забезпечити об'єктивну атестацію здобувачів

Київ. 23 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Національне агентство забезпечення якості вищої освіти закликає вищі навчальні заклади забезпечити об’єктивну атестацію здобувачів та належний контроль досягнення програмних результатів навчання.

“Однією зі стратегічних цілей Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти є ефективна та повноцінна інтеграція вищої освіти України в міжнародний та європейський освітній простір. Впевнені, що реалізація освітніх політик відповідно до Стандартів і рекомендацій щодо забезпечення якості в Європейському просторі вищої освіти (ESG-2015) сприятиме конкурентоспроможності українських університетів у сучасному глобалізованому світі”, – йдеться в заяві Нацагенства.

Водночас у відомстві наголошують, що попри наявність якісних освітніх програм і сучасних практик в українських вишів, Нацагентство отримує звернення іноземних агентств-партнерів щодо відмов у визнанні документів про вищу освіту, виданих деякими українськими університетами, що свідчить про недосконалість внутрішніх систем забезпечення якості вищої освіти в цих закладах освіти та, як наслідок, про неякісність чи фіктивність освітнього процесу і про імітацію підготовки здобувачів.

“Так, маємо факти невизнання ТКТА (Агентства з контролю якості в освіті, Азербайджан) кількох сотень дипломів про вищу освіту, виданих відомими українськими університетами, у зв’язку із тим, що випускники освітніх програм не володіють мовою навчання та не перебували на території України під час очного навчання. Національне агентство вже направило листи до МОН України і відповідних ЗВО з метою привернення уваги до цієї проблеми й невідкладного реагування”, – розповіли у відомстві.

Зазначається, що вищезазначені факти не тільки ставлять під загрозу конкурентоспроможність і привабливість освітніх програм українських вишів для іноземних здобувачів вищої освіти, а й завдають серйозної шкоди міжнародній репутації української вищої освіти.