Нацбанк полегшив обмінникам підкріплення кас для стабілізації ситуації на ринку

Київ. 30 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Національний банк дозволив небанківським фінансовим установам із 1 липня знімати без обмежень за сумою національну та іноземну валюту з їхніх рахунків у банках для підкріплення готівкою кас.

“Це сприятиме розширенню пропозиції іноземної валюти, яка не має ознак значного зношення чи пошкодження, на готівковому валютному ринку, де мають змогу купувати та продавати іноземну валюту громадяни”, – зазначив Нацбанк у пресрелізі в п’ятницю.

Він додав, що надання дозволу обмінникам знімати без обмежень готівкову гривню дасть їм змогу підтримувати на належному рівні гривневу ліквідність, що важливо для безперебійного приймання ними готівкової іноземної валюти у громадян.

Отже, вважає НБУ, він надав вагомий імпульс для подальшої стабілізації ситуації з обміном готівкової іноземної валюти.

Водночас, щоб наданий дозвіл використовували виключно з метою забезпечення стабільної ситуації на валютному ринку, НБУ запровадив низку обмежень. Зокрема обсяг знятої фінустановою готівки в гривні або іноземній валюті не має перевищувати обсягу, раніше зарахованої на їхній рахунок у банку.

Розширення з 1 липня 2023 року переліку винятків із чинних адміністративних обмежень затверджено постановою правління НБУ від 30 червня 2023 року №88.