Нафта активно дорожчає на статданих і ослабленні долара, Brent вище $80 за барель

Київ. 12 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Ціни на нафту еталонних марок різко зростають увечері в середу на тлі ослаблення долара США і незважаючи на дані про зростання запасів нафти в Сполучених Штатах.

Вересневі ф’ючерси на сорт Brent на лондонській біржі ICE Futures на 17:55 кч подорожчали на $0,89 (1,12%) – до $80,29 за барель. Котирування перевищили позначку в $80 за барель вперше з 1 травня.

Котирування ф’ючерсів на WTI на серпень на Нью-Йоркській товарній біржі (NYMEX) на зазначений час зросли на $1 (1,34%) – до $75,83 за барель.

Підтримку нафтовому ринку надають дані про інфляцію в США. Як повідомлялося, темпи зростання споживчих цін у країні сповільнилися до 3% у червні з 4% у травні, оновивши мінімум із березня 2021 року. Різке сповільнення інфляції підвищує шанси на те, що Федеральна резервна система (ФРС) незабаром припинить підйом відсоткових ставок, що підтримає економіку і попит на паливо.

Також звіт про інфляцію призвів до падіння курсу долара, що є позитивним фактором для цін на сировинні товари. Розрахований ICE індекс, що показує динаміку долара щодо шести основних світових валют, під час торгів впав на 1,1%.

Стримуючий вплив на ціни справив звіт Міненерго США, який вказав на різке зростання запасів нафти в країні минулого тижня – майже на 6 млн барелів замість підвищення на 483 тис. барелів, яке очікували аналітики.

Товарні запаси бензину практично не змінилися, а запаси дистилятів підвищилися на 4,815 млн барелів. Експерти, опитані Trading Economics, у середньому прогнозували зниження показників на 727 тис. барелів і 262 тис. барелів відповідно.

Запаси на терміналі в Кушингу, де зберігається нафта, що торгується на Nymex, зменшилися за тиждень на 1,605 млн барелів.