Нафта продовжує дорожчати після підйому напередодні, Brent близько $80,3 за барель

Київ. 13 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Ціни на нафту еталонних марок помірно піднімаються вранці у четвер після зростання за підсумками попередньої сесії, викликаного падінням курсу долара.

Ціна вересневих ф’ючерсів на сорт Brent на лондонській біржі ICE Futures на 8:18 кч становить $80,3 за барель, що на 19 центів (0,24%) вище за показник на закриття попередньої сесії. У середу ці контракти подорожчали на $0,71 (0,9%) – до $80,11 за барель, оновивши максимум з кінця квітня.

Котирування ф’ючерсів на нафту WTI на серпень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) на зазначений час підвищилися на 14 центів (0,18%) і становили $75,89 за барель. За підсумками попередньої сесії вони зросли на $0,92 (1,2%) – до $75,75 за барель.

Напередодні стало відомо, що темпи зростання споживчих цін у США сповільнилися до 3% у червні з 4% у травні, оновивши мінімум із березня 2021 року. Аналітики в середньому очікували зниження до 3,1%.

Нафтотрейдери стежать за зниженням інфляційного тиску, оскільки в результаті цього у Федеральної резервної системи (ФРС) може зникнути потреба в подальшому підвищенні відсоткових ставок, а отже, “поточні позитивні умови в економіці можуть зберегтися протягом певного часу”, зазначив старший стратег SIA Wealth Management Колін Чешинський.

“Це допомогло підвищити очікування щодо попиту, тоді як пропозиція з боку Саудівської Аравії та Росії залишається зниженою”, – додав він.

Перспектива швидкого припинення циклу посилення грошово-кредитної політики в США обвалила курс долара, що надало підтримку цінам на сировинні товари. Розрахований ICE індекс, що показує динаміку долара щодо шести основних світових валют, напередодні впав на 1,2%, оновивши мінімум більш ніж за рік.

Не зміг завадити тренду і звіт Міненерго США, який відзначив різке зростання запасів нафти в країні минулого тижня – майже на 6 млн барелів замість очікуваного аналітиками підвищення на 483 тис. барелів.

Товарні запаси бензину практично не змінилися, а запаси дистилятів підвищилися на 4,815 млн барелів. Експерти, опитані Trading Economics, у середньому прогнозували зниження показників на 727 тис. барелів і 262 тис. барелів відповідно.

Запаси на терміналі в Кушингу, де зберігається нафта, що торгується на Nymex, зменшилися за тиждень на 1,605 млн барелів.