Нафта сповільнила зростання, Brent близько $84,9 за барель

Київ. 21 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Підйом цін на нафту практично зійшов нанівець увечері в понеділок.

Жовтневі ф’ючерси на сорт Brent на лондонській біржі ICE Futures на 17:25 кч подорожчали на $0,11 (0,13%) – до $84,91 за барель.

Котирування ф’ючерсів на WTI на вересень на торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) на зазначений час підвищилися на $0,15 (0,18%) – до $81,4 за барель.

Минулого тижня обидві марки втратили понад 2%, зафіксувавши тижневе зниження вперше з червня. Аналітики пояснюють таке зниження побоюваннями щодо китайської економіки, а також зростанням курсу американської валюти.

“Загалом попит і ціни на нафту стримуються за рахунок сповільнення зростання світової економіки та глобальної рецесії в обробному секторі”, – зазначив президент Prestige Economics Джейсон Шенкер.

Крім того, низка позитивних статданих зі США посилила побоювання, що Федрезерву доведеться підняти процентні ставки вище, ніж очікувалося раніше, і довше утримувати їх на високому рівні.

"Для відновлення літнього ралі цін на нафту потрібне суттєве покращення потоку новин, що надходять, оскільки сподівання на "м’яку посадку" американської економіки тануть, а побоювання за світову економіку посилюються", – написали аналітики Sevens Report Research.