"Нафтогаз" вирішив скасувати майже 50 млн грн премій екскерівництву переданих йому трьох облгазів РГК Фірташа

Київ. 21 серпня. ЕНЕРГОРЕФОРМА – Правління НАК “Нафтогаз України” ухвалило рішення скасувати нарахування 44,7 млн грн преміальних виплат екскерівництву АТ “Миколаївгаз”, “Івано-Франківськгаз” та “Хмельницькгаз”, які входили до сфери впливу “Регіональної газової компанії” Дмитра Фірташа, повідомила пресслужба НАК.

Згідно з повідомленням на її сайті в понеділок, відповідне рішення було ухвалено на засіданні правління “Нафтогазу” 18 серпня.

“За результатами ініційованої новим керівництвом перевірки фінансової звітності зазначених товариств буде анульовано попередні рішення наглядових рад, згідно з якими звільнені голови та члени правлінь нарахували собі в травні 2023 року необґрунтовані премії”, – описали ситуацію в НАК.

Як наголошується в повідомленні, усі перераховані вище компанії мають дебіторську заборгованість, підозрюються в ухиленні від сплати податків і фігурують у кримінальних провадженнях, що робить преміювання безпідставним і свідчить про службові зловживання їхніх екскерівників.

“Завдання нового менеджменту – налагодити безперебійну роботу, раціонально використовувати енергоресурс, дотримуватися високої фінансової дисципліни та припинити процес боргоутворень”, – наголосили в “Нафтогазі”.

Як повідомлялося, 15 серпня “Івано-Франківськгаз”, “Хмельницькгаз” і “Миколаївгаз” перейшли під управління групи “Нафтогаз”, коли і було замінено їхнє керівництво.

Раніше під егідою держави вже почали працювати Кропивницький, Дніпровський, Харківський і Криворізький філії.

Паралельно тривають трансформаційні процеси в “Київоблгазі”, “Житомиргазі”, “Львівгазі”, “Сумигазі”, “Дніпропетровськгазі” та “Вінницягазі”.

Наприкінці травня 2022 року за клопотанням Державного бюро розслідувань (ДБР) суд передав в управління АРМА заарештовані приватні корпоративні права на 26 обласних і міських операторів газорозподільних систем.

“Нафтогаз України” 2 вересня 2022 року зареєстрував ТОВ “Газорозподільні мережі України” (“Газомережі”), основним видом діяльності якого зазначено розподіл газу через місцеві (локальні) трубопроводи.

Кабінет Міністрів України постановою №1335 від 25 листопада того ж року передав “Газомережі” в експлуатацію державні газорозподільні мережі.