Нардепа Марченко виключили з партії "Слуга народу"

Київ. 12 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Підозрювану у зловживанні впливом народну депутатку Людмилу Марченко з фракції “Слуга народу” виключили з однойменної партії, повідомила помічниця голови партії Анастасія Клімчук.

“Марченко виключили з партії”, – сказала Клімчук агентству “Інтерфакс-Україна” в середу.

Вона також підтвердила, що Тернопільська обласна організація “Слуги народу” достроково припинила повноваження Марченко.

За словами спікера фракції “Слуга народу” Юлії Палійчук, якщо підозри щодо Марченко підтвердяться, то її виключать із фракції.

“Ми висловили свою позицію щодо цього в перші години після того, як з’явилися повідомлення про те, що народна депутатка з нашої фракції може бути причетна до неправомірних і абсолютно неприпустимих дій. Ми одразу заявили, що в разі підтвердження інформації та наявності провини Людмилу Марченко буде виключено з фракції, як це було вже не раз (у подібних випадках – ІФ-У)”, – сказала Палійчук агентству “Інтерфакс-Україна”.

Як повідомлялося, правоохоронні органи підозрюють Марченко у зловживанні впливом.

11 липня 2023 року за дорученням керівника САП прокурор за участю детективів НАБУ повідомив про підозру у зловживанні впливом народному депутату. Водночас детектив НАБУ вручив повідомлення про підозру і помічниці нардепа. Дії депутата та її помічниці кваліфіковано за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2 КК України.

У межах досудового розслідування встановлено, що депутатка спільно зі своєю помічницею за грошову винагороду пообіцяла громадянину забезпечити прийняття уповноваженою особою обласної військової адміністрації рішення про дозвіл на виїзд за межі України, а також внесення відповідних відомостей до Інформаційної системи “Шлях”.

Надалі співучасники організували направлення звернення благодійної організації до однієї з районних військових адміністрацій, на підставі чого ОВА ухвалено рішення про надання дозволу зазначеному громадянину на проїзд як волонтеру через державний кордон України з метою перевезення гуманітарного вантажу на територію України.

Після отримання дозволу помічниця нардепа зустрілася з громадянином і одержала від нього другу частину коштів – $2,8 тис. Як повідомляє САП, загалом за перетин кордону потрібно було заплатити $5,3 тис.