Нардепи пропонують удосконалити систему відстеження руху пального – Железняк

Київ. 8 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Група з 13 народних депутатів пропонує Верховній Раді посилити боротьбу з незаконним обігом пального й для цього вдосконалити систему відстеження його руху, відповідний законопроєкт №10215 було зареєстровано у ВР 6 листопада, повідомив народний депутат Ярослав Железняк (фракція “Голос”).

“Якщо пам’ятаєте, в рамках роботи ТСК щодо нелегального обігу пального ми обіцяли теж законодавчі зміни. І разом із податковою, Мінфіном і бізнес-асоціаціями нарешті фіналізували законопроєкт. Його мета – боротьба з незаконним обігом пального та із чорним неякісним пальним”, – написав він у телеграм-каналі.

За словами депутата, у законопроєкті пропонується віднести нафту та газовий конденсат до підакцизних товарів із нульовою ставкою акцизу й розширити перелік розчинників, які належать до підакцизних товарів зі ставкою EUR245,5 за 1000 л, за рахунок групи за кодом 3814 00 90 19 із можливістю використання податкових векселів.

Також пропонується вдосконалити систему відстеження руху пального, додав Железняк.

У пояснювальній записці, оприлюдненій на сайті ВР в середу, зазначено, що в Україні на сьогодні дуже поширена практика переробки газового конденсату сирого на прямогонний бензин, який у подальшому використовують як основний компонент для приготування бензинів, які не відповідають вимогам чинного технічного регламенту. Як сировину використовуютьгазовий конденсат і конденсат газовий легких вуглеводнів (код товару згідно з УКТЗЕД 2709001000) та його субститути (зокрема, сира нафта), яким присвоєно код товару згідно з УКТЗЕД 2709009000, а також похідні товарів згідно з УКТЗЕД 3814009019.

Загальний обсяг ринку газового конденсату в Україні автори законопроєкту оцінюють приблизно в 70 тис. тонн на місяць, і цього, на їхню думку, достатньо для виробництва близько 60 тис. тонн неякісних бензинів і близько 10 тис. тонн дизельного пального, яке також не відповідає вимогам технічного регламенту.

Депутати додають, що, як правило, таке “некондиційне” пальне вводять в обіг не як моторне паливо, а як різноманітні розчинники або суміші вуглеводнів. Крім того, наголошується, що серед суб’єктів, які переробляють газовий конденсат, також поширена практика вчинення фіктивних правочинів: цю сировину переробляють на “неякісний” бензин, який у подальшому продають за “готівку”, а товарні залишки нібито продають підприємствам реального сектору економіки як паливо для різних котлів і печей. У результаті з цих обсягів не сплачують акцизного податку й ПДВ.

Для підвищення октанового числа прямогонного бензину використовують як кисневмісні високооктанові компоненти метанол, біоетанол та інші розчинники, йдеться також у записці.

Ініціаторами законопроєкту є також голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, Ганна Колесник, Мар’яна Безугла, Мар’ян Заблоцький, Павло Фролов, Олександр Бакумов (усі – із фракції “Слуга народу”).

“Законопроєкт складний у реалізації, тому майже три місяці тривала робота над ним. Сподіваюся, далі буде швидше”, – зазначив Железняк.

Джерело: https://t.me/yzheleznyak/5842

https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/43089