НАТО не відмовляється від ідеї відкрити офіс у Токіо – Столтенберг

Брюссель. 12 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – НАТО не згорнула планів заснувати офіс у Токіо, проте в організації вивчать цю пропозицію пізніше, заявив у середу генсек альянсу Єнс Столтенберг.

“Створення офісу зв’язку НАТО – все ще на порядку денному, це питання розглянуть у майбутньому”, – сказав він на пресконференції.

Столтенберг не уточнив, коли саме в НАТО можуть ухвалити рішення про заснування офісу в Токіо і коли його можуть відкрити.

Він також повідомив, що в середу провів переговори з прем’єром Японії Фуміо Кісідою, під час яких сторони наголосили на важливості посилення партнерства між НАТО і Токіо.

Японія і НАТО з 2007 року обговорюють можливість відкриття офісу альянсу в Токіо. Японія відкрила своє представництво в НАТО в Брюсселі 2018 року. Прем’єр Кісіда минулого року став першим японським лідером, який відвідав саміт НАТО.

Раніше в червні Nikkei з посиланням на обізнані джерела повідомило, що НАТО може відкласти своє рішення про створення відділення в Токіо до осені або пізніше. За інформацією джерел, Франція виступила проти ідеї створення відділення НАТО в Токіо, піклуючись про відносини з Китаєм.

Для ухвалення рішення була потрібна одноголосна підтримка на саміті НАТО у Вільнюсі.

Водночас Столтенберг заявляв, що альянс посилює партнерство з країнами Азійсько-Тихоокеанського регіону, зважаючи на виклик, що виходить від КНР, але не планує розширюватися на Азію.