НБУ анулював ліцензії двом КС і виключив 10 установ із держреєстру

Київ. 22 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Національний банк України анулював ліцензії та виключив із Державного реєстру фінансових установ КС “Ощадна каса” (Київ) і КС “Ніка плюс” (Хмельницький) на підставі поданих заяв, повідомляється на сайті регулятора.

Водночас уточнюється, що обсяг активів КС “Ощадна каса” станом на 1 липня 2023 року становив 2,986 млн грн, або 0,21% від загального обсягу ринку кредитних спілок, зобов’язання – 402 тис. грн, зокрема 402 тис. грн зобов’язання, на які не нараховують відсотки (0,055% від загального обсягу ринку кредитних спілок). Обсяг активів КС “Ніка Плюс” становив 915 тис. грн (0,066%), зобов’язання – 46 тис. грн, зокрема 46 тис. грн зобов’язання, на які не нараховуються відсотки (0,006%).

Крім того, НБУ виключив із Державного реєстру фінансових установ ПТ “Ломбард ТОВ “Кеш і компанія” і ТОВ “Експрес та компанія”, ТОВ “Адеміо”, ТОВ “ФК “Спектр” і ТОВ “Фінанс Капітал” (усі – Київ) у зв’язку з анулюванням усіх ліцензій.

Із Держреєстру також виключено ТОВ “ФК “Тандем-Фінанс”, ТОВ “Електрум Пеймент Систем” (обидві – Київ), ТОВ “ФК “Система” (Дніпро), ТОВ “Чінау” (Житомир) у зв’язку з відсутністю протягом трьох місяців поспіль ліцензій на провадження діяльності з надання фінансових послуг.

Відповідні рішення комітет із нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг НБУ ухвалив 18 серпня 2023 року.