НБУ оштрафував СК "Київська Русь" на 391 тис. грн за порушення у сфері фінмоніторингу

Київ. 7 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Національний банк України (НБУ) оштрафував ПрАТ “СК “Київська Русь” (Київ) на суму 391 тис. грн за порушення вимог у сфері фінансового моніторингу.

Як повідомляють на сайті регулятора, штраф накладено за неналежне виконання установою обов’язку вчасно та в повному обсязі подавати на запити Національного банку інформацію та/або документи, копії документів або виписки з документів, необхідні для здійснення нагляду у сфері запобігання та протидії. А також за подання до Національного банку звітності щодо запобігання та протидії з помилками.

Як повідомлялося, НБУ 8 травня застосував до СК “Київська Русь” захід впливу у вигляді тимчасового зупинення ліцензій на провадження діяльності з надання фінансових послуг у сфері страхування у зв’язку з неподанням звітності за перше півріччя 2022 року та за 2022 рік, а також актуарного звіту за 2022 рік.

Компанія також не подала звіт про корпоративне управління та інформацію про ключові ризики та результати проведеного стрес-тестування за 2022 рік, не надала інформацію та документи на вимогу НБУ.

Страховику встановлено строк для усунення порушень до 8 червня 2023 року.

ПрАТ “СК “Київська Русь” провадить діяльність із добровільних та обов’язкових видів страхування, інших, ніж страхування життя.

За показниками звітності страховика за дев’ять місяців 2022 року розмір страхових платежів становив 85,4 млн грн страхових платежів, із них 76,9 млн грн – від перестрахувальників. Виплати протягом вищезазначеного періоду страховик не здійснював.