НБУ розробив й оприлюднив проєкт положення про тимчасову адміністрацію для страховиків і кредитних спілок

Київ. 3 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Національний банк України оприлюднив для громадського обговорення проєкт Положення про порядок призначення, здійснення та припинення тимчасової адміністрації страховика, кредитної спілки.

Як повідомляється на сайті регулятора, мета документа – імплементація вимог законів України “Про страхування” та “Про кредитні спілки”.

Положення, зокрема, визначають: перелік функцій, повноважень і прав тимчасової адміністрації страховика, кредитної спілки, порядок визначення складу тимчасової адміністрації, процедуру ухвалення рішення про дострокове припинення повноважень тимчасового адміністратора, порядок припинення діяльності тимчасової адміністрації та звітування про виконання завдань.

Згідно з ним Національний банк своїм рішенням вводить тимчасову адміністрацію до страховика, щодо якого він ухвалив рішення про звернення до суду із заявою щодо відкриття ліквідаційної процедури. Це відбувається в разі ухвалення регулятором рішення про застосування до страховика заходу впливу у вигляді анулювання ліцензії з підстав, визначених пунктами 2-13, 15 частини другої статті 123 закону України “Про страхування”, та у якого, на момент ухвалення рішення про анулювання ліцензії, наявні зобов’язання за договорами страхування (перестрахування, співстрахування).

Положення набуде чинності з 1 січня 2024 року одночасно з введенням у дію нових законів.