НБУ вчасно затвердив Стратегію валютної лібералізації та оприлюднить її до 7 липня

Київ. 29 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Правління Національного банку України в четвер затвердило Стратегію пом’якшення валютних обмежень, переходу до більшої гнучкості обмінного курсу і повернення до інфляційного таргетування, виконавши один зі структурних маяків програми EFF із Міжнародним валютним фондом.

“Кроки з реалізації стратегії прив’язуватимуться не до конкретних дат, а до формування визначених нею передумов. (…) Курсова стійкість залишатиметься важливим елементом досягнення цілей. (…) Публічну версію стратегії Національний банк оприлюднять… до 7 липня 2023 року”, – зазначив регулятор на своєму сайті.

Згідно з релізом, стратегія складається з трьох основних напрямів: пом’якшення валютних обмежень, перехід до більшої гнучкості курсу та повернення до принципів інфляційного таргетування. Кожен напрям містить загальний опис послідовності етапів, ключових пріоритетів, принципів та належних передумов реалізації стратегії.

Наголошується, що Національний банк запроваджуватиме стратегію послідовно та поступово, спираючись на наявність необхідних передумов. НБУ нагадав, що ситуація, яка склалася на ринку, вже дала йому змогу пом’якшити низку валютних обмежень у червні.

“Водночас передумови для подальших кроків ще формуються”, – наголошується в повідомленні.

Нацбанк додав, що під час реалізації стратегії враховуватиме результати ретельного аналізу ефективності попередніх кроків та потенційного впливу змін, які планується реалізувати за одним напрямом, на зміни за іншими напрямами, а також на інші аспекти макроекономічної політики (зокрема, на фіскальну позицію та боргову стійкість).

“Завдяки такому підходу повернення у перспективі до інфляційного таргетування з плаваючим обмінним курсом відбуватиметься у впорядкований, консистентний спосіб, що дасть змогу мінімізувати ризики для цінової і фінансової стабільності та максимізувати потенціал для сталого економічного відновлення”, – заявив НБУ.

Він зазначив, що курсова стійкість залишатиметься важливим елементом досягнення цілей Національного банку протягом усіх етапів реалізації стратегії.

“Відповідно Національний банк зберігатиме жорсткі монетарні умови шляхом підтримання достатньо високого рівня процентних ставок у реальному вимірі. Це забезпечуватиме високу привабливість гривневих активів і у такий спосіб дасть змогу мінімізувати ризики для курсової стійкості”, – наголошується в релізі.