Неформальний саміт ЄС підтвердить прихильність підтримці України у протистоянні російській агресії

Брюссель. 3 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – На майбутньому неформальному саміті Європейського Союзу лідери підтвердять свою прихильність підтримці України в її протистоянні російській агресії. Питання про початок переговорів про членство на порядку денному не стоїть, оскільки заплановане на грудень.

Про це у вівторок у Брюсселі повідомив журналістам високопоставлений європейський чиновник. Як відомо, неформальне засідання Європейської ради відбудеться 6 жовтня в Гранаді (Іспанія). “Ми очікуємо, (що лідери) знову запевнять у нашій підтримці України”, – зазначив він, уточнивши, що під підтримкою маються на увазі постачання зброї, фінансова допомога.

Торкаючись питання перспективи членства України, співрозмовник повідомив, що в Європейській раді очікують, “доповіді комісії на початку листопада (раніше йшлося про середину жовтня), якщо я не помиляюся, щоб ми змогли дати оцінку реформам і тому, що Україна зробила, щоб була можливість розпочати переговори”. “Це те, як думають лідери. Обговорення розширення не зараз, але в грудні, й рішення буде ухвалено в грудні, ґрунтуючись на доповіді комісії”, – наголосив він.

Європейський урядовець категорично не погодився з тим, що питання міграції зняло з пріоритетних – питання України на саміті Європейського політичного співтовариства, який відбудеться напередодні неформального саміту ЄС у Гранаді. “Я так не думаю, це не те, що ми бачимо. Ми отримали запит провести обговорення питання міграції, але Україна була в пріоритетах порядку денного з початку війни і навіть до цього. У нас не було жодної Європейської ради, на якій не обговорювали б питання України. Україна буде на (порядку денному) Європейського політичного співтовариства, буде сесія і двосторонні зустрічі”, – уточнив співрозмовник журналістів.