Необхідно забезпечити Україну довгостроковою фінансовою та військовою допомогою для її перемоги – Яценюк

Київ. 12 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Необхідно забезпечити Україну довгостроковою фінансовою і військовою допомогою для її перемоги над російською агресією, заявив голова Київського Безпекового Форуму, прем’єр-міністр України 2014-2016 років Арсеній Яценюк.

“Наразі йдеться про довгострокову фінансову і військову допомогу Україні, щоб перемогти в цій війні”, – сказав він під час онлайн-дискусії Київського Безпекового Форуму за підсумками саміту НАТО у Вільнюсі.

За його словами, Україна може отримати набагато більше на наступному щорічному саміті.

“А поки цього не станеться, необхідно забезпечити як українську державу, так і українське військо усім, щоб відбити російську агресію, звільнити українські території та прокласти шлях до довготривалого миру в Європі”, – зазначив він.

За словами Яценюка, “гарантії безпеки – це лише 5-та стаття Вашингтонського договору. Все інше – це гарантії безпеки допомоги”.

За його словами, на саміті Північноатлантичного альянсу НАТО у Вільнюсі отримано “конкретні та практичні результати”. Зокрема, йдеться про рішення країн-членів зняти необхідність ПДЧ для України та надати Україні однокрокову формулу для отримання членства в Альянсі.

Яценюк переконаний, що для результату на наступному саміті НАТО у Вашингтоні Україна має перемогти, а тому гарантії безпекової допомоги для України важливі.

Джерело: https://ksf.openukraine.org/categories/news/harantii-bezpeky-tse-5ta-stattia-vashynhtonskoho-dohovoru-arsenii-yatseniuk?fbclid=IwAR238qDCstY4eT6kaICI3CMhZKWQBhPMCsNo9dKLtZJ2bfEtslS68YVRobI