Нідерланди приєднаються до декларації G7 про підтримку України – глава МЗС

Київ. 13 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Нідерланди приєднаються до гарантій безпеки для України від країн “Великої сімки” (G7), повідомив міністр закордонних справ Нідерландів Вопке Гукстра.

“Я вітаю декларацію G7 про підтримку України, включно з оголошеними заходами безпеки. Нідерланди приєднаються до цієї ініціативи і сприятимуть гарантуванню безпеки України в тісній співпраці з міжнародними партнерами”, – написав Гукстра у твіттері.

Раніше декларацію про гарантії безпеки для України, яку в середу, 12 липня, оголосили лідери “Великої сімки”, підтримали Швеція, Данія, Ісландія, Норвегія та Фінляндія. Лідери також пообіцяли надавати Україні сучасну військову техніку і підтримувати ініціативи з підготовки українських військових.

12 липня країни G7 оголосили про початок двосторонніх переговорів з Україною щодо формалізації підтримки країни. “Кожен із нас працюватиме з Україною над конкретними двосторонніми довгостроковими зобов’язаннями та домовленостями у сфері безпеки, спрямованими на забезпечення стійких сил, здатних захищати Україну наразі і стримувати російську агресію в майбутньому, шляхом продовження надання: безпекової допомоги й сучасного військового обладнання на суші, в повітрі та на морі з пріоритетом на протиповітряну оборону, далекобійну артилерію та вогневі засоби дальньої дії, бронетехніку та інші ключові засоби, такі як бойова авіація, а також шляхом сприяння підвищенню рівня оперативної сумісності з євроатлантичними партнерами; підтримка подальшого розвитку оборонно-промислової бази України”, – йдеться в тексті Спільної декларації на підтримку України.

Країни “Великої сімки” також докладуть “зусиль із реконструкції та відновлення з метою створення умов, сприятливих для просування економічного процвітання України, включно з її енергетичною безпекою”.

Джерело: https://twitter.com/WBHoekstra/status/1679198114459025424