Німецька компанія Rheinmetall поставить Україні ще 20 БМП Marder

Київ. 23 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Компанія Rheinmetall отримала додатковий контракт від уряду Німеччини на постачання бойових машин піхоти Marder для української армії, повідомляє пресслужба компанії.

“Замовлення було розміщене у травні 2023 року і має вартість у нижньому двозначному діапазоні мільйонів євро. Marder мають бути поставлені влітку 2023 року”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що 21 березня 2023 року компанія Rheinmetall уже передала перші 20 бойових машин піхоти, замовлених урядом Німеччини для України. Ще 20 машин Україна отримала безпосередньо із запасів бундесверу. На додачу до замовлених на сьогодні Marder Rheinmetall може надати ще 60 машин. Роботу над цим уже ведуть на заводах Rheinmetall у Касселі та Унтерлюсі. На місяць може постачатися до десяти бойових машин піхоти.

Машини, що постачаються, – це відремонтовані Marder 1A3 із колишніх запасів бундесверу. Вже навесні 2022 року компанія Rheinmetall Landsysteme GmbH власним коштом розпочала ремонт бойових машин піхоти на своїх заводах в Унтерлюсі та Кілі, щоб вони були готові до негайного розгортання.

Бойова машина піхоти Marder, яка була розроблена для бундесверу і досі використовується в ньому, є однією з найбільш перевірених систем озброєння такого роду у світі. За час використання машина була кілька разів модернізована, і її бойова цінність зросла.