НКРЕКП із 1 липня підвищила тарифи для водоканалів у середньому на 32%

Київ. 30 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), на засіданні 29 червня ухвалила рішення про встановлення з 1 липня 2023 року нових тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення для 34 водоканалів.

“У середньому рівень підвищення тарифів становитиме 32% і залежатиме від регіону”, – йдеться на сайті регулятора.

При цьому середня сума в платіжках за водоспоживання домогосподарством із двох-трьох осіб зросте на 62 грн на місяць із ПДВ.

“Тобто до підвищення вона орієнтовно становила 194 грн/міс. (за чинного тарифу – 29,78 грн/куб. м), після підвищення сягатиме 256 грн/міс. (за плановим тарифом – 39,37 грн/куб. м)”, – поінформували в Нацкомісії.

Як пояснили в НКРЕКП, найвищим виявиться рівень тарифів для тих водоканалів, які мають невисокі обсяги реалізації послуг, високу частку реагентів у тарифах, велику протяжність мереж, а також використовують покупну воду та/або очищують стічні води в інших ліцензіатів. До таких компаній належать, зокрема, КП “Вінницяоблводоканал”, КП “Павлоградське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства”, КП “Дрогобичводоканал”, ОКВП “Дніпро-Кіровоград”, КП “Житомирводоканал”, КП “Новомосковськ водоканал”, АТ “Українська залізниця”.

“З метою зниження соціальної напруги для деяких підприємств, у яких відбулося найбільше зростання тарифів, застосовано поетапне підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, а саме з 1 липня 2023 року до 31 серпня 2023 року – перший етап підвищення та з 1 вересня 2023 року – другий етап підвищення”, – зазначили в Нацкомісії.

За інформацією регулятора, зростання тарифів зумовлено збільшенням витрат водоканалів на електроенергію в середньому на 14%, підвищенням оплати праці працівникам на 13%, зростанням обсягів закупівлі реагентів на 88%, а також зобов’язань ліцензіатів за кредитами – 60%. Крім того, враховано компенсацію вартості електроенергії з початку 2023 року.

“Також на зміні тарифів позначилися такі фактори: зменшення обсягів реалізації послуг через скорочення попиту (через воєнні дії багато людей залишили свої домівки, відбулася релокація бізнесу), стрімке підвищення цін на пальне, непередбачувані витрати на ремонтні роботи з усунення руйнувань інфраструктури”, – зазначив регулятор.

Водночас тарифи на водоспоживання в містах, які суттєво постраждали внаслідок бойових дій, залишаються незмінними.

“Це Харків, Миколаїв і Херсон”, – констатували в НКРЕКП.