НКРЕКП затвердила порядок публічних консультацій ОСП щодо розподілу пропускної спроможності міждержавних перетинів

Київ. 13 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), затвердила порядок проведення оператором системи передання (ОСП) публічних консультацій під час розроблення правил розподілу пропускної спроможності міждержавних перетинів та визначення її структури.

“Сьогодні ми ухвалили дуже важливе рішення. Адже якнайшвидше запровадження спільних аукціонів і налагодження експорту електроенергії дає змогу країні заробляти і мати можливість витрачати ці кошти на відновлення енергосистеми… Своєю чергою, імпорт із суміжних країн значно полегшить проходження періодів дефіциту потужностей”, – заявив голова НКРЕКП Костянтин Ущаповський, слова якого наведені на сайті комісії, після ухвалення регулятором відповідного рішення на засіданні в четвер.

За його словами, затвердження відповідного порядку дає змогу ОСП в особі НЕК “Укренерго” запустити процедуру проведення консультацій, зокрема, щодо проєкту правил розподілу пропускної спроможності міждержавних перетинів для наступного подання їх до НКРЕКП для погодження.

Як зазначили в НКРЕКП, порядок розроблено у виконання положень закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання зловживанням на оптових енергетичних ринках” №3141-IX (закон про REMIT – ІФ-У), що набув чинності 2 липня 2023 року для оптимізації процедури розподілу пропускної спроможності.

“Це рішення комісії забезпечить “Укренерго” додаткову відкритість у процесі розподілу пропускної спроможності міждержавних перетинів, особливо з урахуванням вимог, що висуваються до учасників ринку положеннями нещодавно ухваленого закону про REMIT”, – наголосив голова регулятора.

Джерело: https://www.nerc.gov.ua/news/nkrekp-zatverdila-poryadok-provedennya-osp-publichnih-konsultacij-pri-rozroblenni-pravil-rozpodilu-propusknoyi-spromozhnosti-mizhderzhavnih-peretiniv