Нормалізація експорту агротоварів допоможе аграріям придбати добрива під урожай-2024 – Мінагрополітики

Київ. 7 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Налагодження експортних шляхів агропродукції з України позитивно вплине на забезпечення виробників, зокрема мінеральними добривами, повідомила пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства з посиланням на першого заступника глави відомства Тараса Висоцького.

“Налагодження експортних шляхів позитивно вплине, зокрема, і на потреби аграріїв у мінеральних добривах. Збільшуються посівні площі олійних культур. Наступного року, сподіваємося, почнеться процес відновлення галузі”, – сказав перший заступник міністра на нараді, присвяченій ситуації на вітчизняному ринку мінеральних добрив.

Висоцький зазначив, що після повномасштабного вторгнення РФ потреби українських аграріїв у мінеральних добривах змінилися, зокрема через завдані російським агресором збитки та проблеми з експортом продукції.

Раніше, 10 листопада, профільне аналітичне агентство “Інфоіндустрія” заявило про кризову ситуацію на ринку добрив України через відсутність у аграріїв коштів на придбання міндобрив, зокрема аміачної селітри, що призвело до затарювання складів хімічних підприємств. Так, за щомісячної купівлі аміачної селітри аграріями на рівні понад 100 тис. тонн у жовтні цього року її було придбано лише 62 тис. тонн.

У Мінагрополітики за підсумками минулої наради повідомили, що впродовж 2023 року в Україні було вироблено майже 2 млн тонн мінеральних добрив за загального потенціалу щорічного виробництва в 3 млн тонн.

При щомісячній купівлі аміачної селітри аграріями на рівні понад 100 тис. тонн, за даними за жовтень, її було придбано лише 62 тис. тонн.

“При цьому галузь виробництва добрив має суттєвий експортний потенціал. Тому необхідно розширювати експортні ринки, зокрема до країн ЄС”, – йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, за даними Всеукраїнської аграрної ради (ВАР), у сезоні-2023 рослинництво в Україні було збитковим. Під час реалізації вирощених кукурудзи, пшениці, ріпаку збитки аграріїв можуть становити $3,181 млрд, що може призвести до низки банкрутств у галузі.

Джерело: https://minagro.gov.ua/news/u-minagropolitiki-obgovorili-potrebi-agrariyiv-v-mineralnih-dobrivah-na-2024-rik