Новий пакет санкцій ЄС щодо РФ набуде чинності в суботу – Офіційний журнал ЄС

Брюссель. 23 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Черговий – 11-й – пакет санкцій Євросоюзу щодо Росії опубліковано в Офіційному журналі ЄС, вони набудуть чинності в суботу.

Раніше повідомлялося, що він націлений на боротьбу проти обходу санкцій.

Окрім цього, в межах нових заходів ЄС запровадив санкції щодо понад 100 фізичних і юридичних осіб. У пресрелізі ради ЄС повідомлялося, що серед них – високопоставлені військові чиновники, підприємці, “російські IT-компанії, які надають найважливіші технології та програмне забезпечення російській розвідці, а також структурам, які працюють зі ЗС РФ”.

У межах 11-го пакета санкцій ЄС також скасовує тимчасові дозволи для Німеччини та Польщі імпортувати російську нафту трубопроводом “Дружба”.

Крім того, ЄС вніс “87 нових організацій до списку структур, які безпосередньо підтримують військово-промисловий комплекс Росії”, щодо них запроваджують “більш жорсткі обмеження на експорт товарів подвійного призначення і передових технологій”. Уточнюється, що до цього списку додадуть, зокрема, компанії, зареєстровані в Китаї, Узбекистані, ОАЕ, Сирії та Вірменії.

Ба більше, нові заходи передбачають “розширення заборони на транзит деяких товарів подвійного призначення, наприклад передових технологій, авіаційних матеріалів, що експортуються з ЄС до третіх країн через Росію”.

Далі буде.