НСЗУ під час моніторингу виявила майже 7 тис. неверифікованих в ЕСЗ медпрацівників

Київ. 23 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Національна служба здоров’я України (НСЗУ) під час моніторингу виявила приблизно 7 тис. неверифікованих в електронній системі охорони здоров’я (ЕСЗ) медпрацівників, повідомила її голова Наталія Гусак.

“Була верифікація і виявилося, що 7 тис. неверифікованих осіб із минулого року. Ми попереджали керівників медзакладів, що дивіться, якщо у нас у договорі визначено, що у вас два анестезіологи і три хірурги, то рано чи пізно ми перевіримо ці вимоги”, – сказала вона в інтерв’ю на каналі “Доктор Булавінова” в четвер.

Гусак зазначила, що НСЗУ розпочала комплексно верифікацію, під час якої виявилося, що “один медпрацівник може працювати у восьми медзакладах одночасно”.

“Ми попросили, щоб усі ці вісім закладів надали нам документи про працевлаштування, ми побачили, що деякі медпрацівники вже впродовж двох років не вносять даних до електронної системи охорони здоров’я, тобто вони не працюють”, – сказала вона.

Гусак повідомила, що на основі верифікації НСЗУ здійснить перерахунок за оплачені медпослуги на загальну суму майже 1 млрд грн.

Як приклад голова НСЗУ навела ситуацію, що склалася в одній із клінік Кіровоградської області, де карета швидкої допомоги, знаючи, що медзаклад законтрактовано на хірургію, привезла до клініки дитину після ДТП, але там хірургів не виявилося. У результаті дитина померла.

Гусак наголосила, що тепер НСЗУ постійно здійснюватиме контроль і верифікацію дотримання медзакладами умов контрактів.

“Медзаклади мають чітко розуміти, що НСЗУ перевірить виконання вимог. Деякі медзаклади, які думали роками, що вони можуть обдурити, тепер кажуть, що просто не звернули на це увагу і забули внести до електронної системи охорони. Але НСЗУ все перевірить”, – сказала вона.