НЗФ слідом за ЗЗФ, МГЗК і ПГЗК зупинив печі на зимовий період, експерти підозрюють шантаж із боку Коломойського

Київ. 17 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – ПрАТ “Нікопольський завод феросплавів” (НЗФ, Дніпропетровська обл.) зупинив експлуатацію печей на зимовий період через можливі обмеження щодо електроенергії та води, проводить ремонт обладнання.

Згідно з офіційною інформацією підприємства “Про функціонування АТ НЗФ у зимовий період”, Нікополь розташований за 5 км від окупованого Енергодара, через що щодня зазнає постійних обстрілів ворожої артилерії.

При цьому наголошується, що цілями російських агресорів стають підприємства критичної, енергетичної та промислової інфраструктури. Зокрема НЗФ, який сьогодні є одним із небагатьох промпідприємств метпромисловості, що намагається підтримувати ритмічний режим роботи в цих несприятливих умовах, зберігаючи робочі місця та відрахування до бюджетів різних рівнів.

Але через непрогнозовані дії окупантів у НЗФ можливі перебої із забезпеченням електроенергією та водою.

І додається, що підприємство постійно дбає про людей, тож у рамках соцпартнерства з нікопольською громадою, НЗФ впроваджує та посилює заходи, спрямовані на безпеку та захист життя і здоров’я працівників.

“Для збереження пічних агрегатів адміністрацією АТ “НЗФ” прийнято рішення про тимчасове припинення виробництва феросплавної продукції. Тим часом на підприємстві продовжать виконувати будівельні та ремонтні роботи, пов’язані з модернізацією обладнання та енергокомунікацій, неодноразово пошкоджених через обстріли”, – повідомляється в оголошенні на сайті заводу.

Крім того, адміністрація підприємства подбала про те, щоб за кожним працівником, не задіяним у зазначених видах робіт, зберігалися виплати згідно з чинним законодавством. Також за весь період російської агресії проти України підприємство ні на день не припинило виплати середньої зарплати всім мобілізованим до лав ЗСУ працівникам і далі продовжить це робити.

“Після усунення загрози обстрілів енергосистеми України, АТ “НЗФ” готове продовжити постійну роботу. Запевняємо наших партнерів – товарна продукція АТ “НЗФ” є на складах, у разі необхідності українські виробники будуть забезпечені феросплавами”, – резюмується в заяві.

Раніше Покровський гірничо-збагачувальний комбінат (ПГЗК, раніше – Орджонікідзевський ГЗК), Марганецький ГЗК (МГЗК, обидва – Дніпропетровська обл.), які входять до групи, припинили видобуток і переробку сирої марганцевої руди, а Запорізький завод феросплавів (ЗЗФ) зупинив експлуатацію печей на зимовий період.

Своєю чергою телеграм-канал “Монополіст” поширив інформацію, що олігарх Ігор Коломойський шантажує владу, незважаючи на перебування в ізоляторі тимчасового тримання СБУ: нібито, він дає вказівки своїм підлеглими для вибудовування переговорної позиції з Офісом президента.

Як повідомлялося, 24 жовтня Шевченківський районний суд Києва залишив чинним запобіжний захід Коломойському у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави в 3,8 млрд грн, не задовольнивши клопотання адвокатів про зміну запобіжного заходу на цілодобовий домашній арешт.

Коломойського підозрюють у шахрайстві та заволодінні коштами ПриватБанку. Служба безпеки України оголосила йому підозру за двома статтями Кримінального кодексу: ст. 190 (шахрайство), ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом). Правоохоронці встановили, що бізнесмен протягом 2013-2020 рр. легалізував понад 0,5 млрд грн шляхом їх виведення за кордон. При цьому він використовував інфраструктуру підконтрольних банківських установ.

За даними слідства, у період з 2013 до 2014 року Коломойський незаконно заволодів 5,8 млрд грн. Для цього він створив злочинне угруповання, що складалося зі співробітників банку, в якому він був засновником і акціонером.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) і Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) повідомили про підозру колишньому кінцевому бенефіціару ПАТ КБ “Приватбанк” Коломойському і п’ятьом його колишнім топменеджерам у заволодінні коштами банку на суму понад 9,2 млрд грн.

Апеляційний суд Києва на засіданні 16 листопада поточного року частково змінив запобіжний захід Коломойському, скоротивши на місяць перебування під вартою – до 2 грудня, а не до 2 січня 2024 року, з альтернативою застави 3 млрд 891 млн грн. Коломойський і його адвокати просили змінити запобіжний захід із тримання під вартою на домашній арешт.

Бізнес ЗЗФ, НЗФ, Стахановського ЗФ (перебуває на НКТ), Покровського (раніше – Орджонікідзевського) і Марганецького гірничо-збагачувальних комбінатів до націоналізації організовував Приватбанк.

НЗФ – найбільше в Україні підприємство з виробництва силіко- і феромарганцю. Використовує імпортну та вітчизняну сировину для виробництва феросплавів.

За даними НДУ на перший квартал 2023 року, у власності Sofalon Investments Limitad перебуває 15,503% акцій ПрАТ, Rougella Properties Ltd. – 9,6904%, Dolemia Consulting Ltd. – 15,7056%, Sonerio Holdings Ltd. – 9,2158%, Manjalom Limited – 5,8824%, Treelon Investments Limited (усі – Кіпр) – 15,1013%.

Статутний капітал ПрАТ “НЗФ” становить 418,915 млн грн.

Джерела: https://www.nzf.com.ua/Default.aspx?id=164&sect=news&file_id=1378

https://t.me/monopolistua