Офіс генпрокурора спростовує інформацію про те, що колишньому настоятелю Києво-Печерської лаври не продовжено запобіжний захід

Київ. 29 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Інформація про те, що митрополиту УПЦ (МП), підозрюваному в розпалюванні релігійної ворожнечі та виправданні дій РФ, не продовжили запобіжний захід, яку поширюють телеграм-канали та медіа, не відповідає дійсності, повідомляє Офіс генерального прокурора.

“Колишньому настоятелю Києво-Печерської лаври обрано запобіжний захід – цілодобовий домашній арешт із носінням електронного засобу контролю. Строк цього запобіжного заходу закінчується 1 липня 2023 року. Згідно з ухвалою суду підозрюваного зобов’язано носити електронний засіб контролю й утримуватися від спілкування зі свідками та потерпілими у справі”, – йдеться в повідомленні, оприлюдненому в телеграм-каналі в четвер.

Зазначено, що прокурор 26 червня 2023 року подав до суду клопотання про продовження терміну дії запобіжного заходу. Саме судове засідання призначено на п’ятницю, 30 червня 2023, року на 11:00 у Солом’янському районному суді м. Києва.

У четвер, 29 червня, колишній настоятель Києво-Печерської лаври прибув до ГУ СБУ в м. Києві та Київській області за викликом слідчого для проведення слідчих дій. Правоохоронці повторно вручили підозрюваному клопотання про продовження строку дії запобіжного заходу.

Офіс генпрокурора не зазначає імені, йдеться про митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла (Лебедя).

Джерело: https://t.me/pgo_gov_ua/13946