ОГТСУ очікує в липні збільшення обсягів транспортування газу з Європи в Україну

Київ. 28 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Оператор ГТС України очікує в липні збільшення обсягів транспортування газу з Європи в Україну.

Згідно з повідомленням оператора, на квартальному аукціоні заброньовано понад 3,5 млн куб. м на добу за чотирма напрямками, що свідчить про бажання транспортувати в Україну протягом третього кварталу щонайменше 325 млн куб. м газу.

Крім того, за словами начальника відділу супроводу аукціонної платформи ОГТСУ Андрія Єфанова, вже в липні в Україну транспортуватимуть більше газу, оскільки учасники бронювали потужність на місячних аукціонах і бронюватимуть короткострокові продукти.

За даними суміжних операторів ГТС, учасники аукціонів забронювали на третій квартал понад 18,2 млн куб. м на добу за чотирма напрямками. Заброньовані транскордонні потужності ОГТСУ на липень становлять 6,9 млн куб. м/добу.

Рівень запасів у ПСГ ЄС станом на 26 червня становить 76,16%.

Як повідомлялося, Україна запропонувала європейським партнерам використовувати понад 10 млрд куб. м підземних сховищ поблизу західного кордону. Для надійного транспортування газу між ПСГ і європейськими кордонами доступно понад 100 маршрутів.