ОГТСУ очікує збільшення попиту на зберігання газу в ПСГ України в найближчі 3-5 років

Київ. 28 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Генеральний директор "Оператор ГТС України" Дмитро Липпа очікує збільшення попиту на зберігання газу в підземних сховищах (ПСГ) країни в найближчі три-п’ять років.

За його словами, які цитує пресслужба компанії, ОГТСУ розвиває напрям із залучення іноземних трейдерів, зацікавлених у транспортуванні та зберіганні природного газу в Україні. Серед перспективних країн – Греція, Румунія, Азербайджан і Польща.

"У найближчі три-п’ять років ми прогнозуємо профіцит природного газу в південному регіоні Європи на рівні 10 млрд куб. м, який може бути транспортований на зберігання в Україну", – сказав Липпа.

Водночас він зазначив, що наявні на сьогодні потужності на кордоні з Польщею поки що недостатні для забезпечення можливості транспортування великого обсягу газу.

“Але вони повністю бронюються – і це, безумовно, позитивний сигнал. Розвиток LNG-терміналів також створить у Польщі профіцит газу, який ми готові транспортувати в українські ПСГ”, – додав він.

Лиіппа також повідомив, що пріоритетами в роботі оператора на сьогодні є оптимізація інфраструктури ГТС, зниження використання газу, удосконалення практики експлуатації та технічного обслуговування.

“Це напрями, які ми вже активно впроваджуємо, і які дадуть позитивний ефект у найближчому майбутньому. Наші європейські партнери називають це rightsizing – визначення оптимального, економічно обґрунтованого розміру роботи газотранспортної системи”, – уточнив голова ОГТСУ.

За його словами, компанія також працює над переходом на мобільну модель обслуговування газорозподільних станцій.

“Імплементуємо прийнятий у Європі підхід: технічний фахівець приїжджає на об’єкт, проводить необхідні роботи і їде на наступний. За три-чотири роки маємо запровадити це по всій системі”, – пояснив він.

Як повідомлялося, станом на кінець жовтня 2023 року іноземні трейдери зберігають у ПСГ України понад 2,4 млрд куб. м газу.

Джерело: https://tsoua.com/news/dmytro-lyppa-pro-priorytety-v-roboti-operatora-gtsu-pidvyshhennya-efektyvnosti-i-rozvytok-spivpraczi-z-inozemnymy-trejderamy/