Оновлено формат публікації кошторисної документації об'єктів, які будують за державні або публічні кошти – Кубраков

Київ. 21 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – На порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ) оновлено функціонал публікації відомостей кошторисної документації об’єктів, які споруджують за державні чи публічні кошти, повідомляє пресслужба Мінінфраструктури.

Як зазначив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков, відсьогодні проєкт будівництва завантажується в систему разом з деталізованою кошторисною вартістю, “оскільки додано автоматичну перевірку на обов’язковість завантаження у складі кошторисної документації об’єктних та локальних кошторисів. Раніше в системі можна було побачити лише загальну вартість”.

Ознайомитися з відомостями про це, зокрема з файлами кошторису у форматі PDF та у машинозчитному форматі (за наявності), можна буде у відповідному розділі за посиланням: https://e-construction.gov.ua/document/optype=249

Відкритий доступ до даних забезпечує можливість громадськості та будь-яким зацікавленим особам перевіряти витрати публічних коштів на будівництво.

“Це не просто ще один крок до прозорості в будівельній сфері – це наша системна та послідовна позиція щодо абсолютної відкритості процесу відбудови”, – зазначив Кубраков.

Оновлення було впроваджено в партнерстві з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури та Міністерством цифрової трансформації за підтримки проєкту USAID/UK aid TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах.

Єдина державна електронна система у сфері будівництва покликана впорядкувати процес будівництва в Україні та забезпечити його прозорість і підзвітність. На порталі ЄДЕССБ, зокрема, можна переглянути карту будівництва, відомості щодо конкретних об’єктів. Крім того, портал дає змогу самостійно перевіряти статус і результати розгляду поданих до Державної інспекції архітектури та містобудування документів.

Джерело: https://www.facebook.com/photo/?fbid=2480049885499925&set=a.1401188113386113