ОПЕК підвищила прогноз зростання видобутку РПВ у країнах не-ОПЕК у 2023 р. на 100 тис. б/д через США, РФ, Бразилію, на 2024 р. зберегла

Київ. 13 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Прогноз виробництва рідких вуглеводнів у країнах, що не входять до ОПЕК, у 2023 році підвищено на 100 тис. барелів на добу, йдеться в щомісячному звіті ОПЕК.

Так, якщо раніше аналітики організації очікували зростання на 1,68 млн б/д, то тепер на 1,78 млн б/д – до 67,59 млн б/д, при цьому підвищення прогнозу для Росії, США і Бразилії більш ніж компенсувало зниження прогнозу для європейських країн ОЕСР.

“За оцінками, видобуток нафти в США в серпні сягнув найвищого рівня за всю історію, трохи перевищивши рекорд у 13 млн б/д, встановлений у листопаді 2019 року. У результаті загальний обсяг видобутку рідких вуглеводнів у серпні становив близько 21,2 млн б/д, збільшившись на 1,7 млн б/д рік до року”, – йдеться у звіті.

Оцінку зростання виробництва рідких вуглеводнів у США у 2023 році підвищено на 50 тис. б/д – до 20,58 млн б/д, у 2024 році тепер передбачається зростання до 21,18 млн б/д, з таким самим темпом, що й очікувалося раніше.

“Очевидно, що зростання поставок рідких вуглеводнів у США виявилося сильнішим, ніж припускають щотижневі дані. Фактично, щотижневі дані недооцінювали видобуток нафти в США з січня, оскільки за цим послідувала значна тенденція наздоганяючого зростання щомісячних даних, особливо з серпня. Більш надійні щомісячні дані вказують на дуже поступове збільшення видобутку нафти в США”, – пише ОПЕК.

Також, зазначають вони, незважаючи на зниження темпів буріння від початку року, продуктивність свердловин і операційна ефективність дозволили збільшити видобуток. Також у час, що залишився до кінця року, очікується менше логістичних проблем на основних сланцевих родовищах. У серпні, вважають в ОПЕК, видобуток важковидобувної (сланцевої – ІФ-У) нафти зріс на 54 тис. б/д до липня – до 8,5 млн б/д, що було на 0,7 млн б/д вище рівня попереднього року. Очікується, що до 2024 року видобуток сланцевої нафти в США зросте ще на 0,4 млн б/д – до 8,8 млн б/д, що відображає очікування тривалої дисципліни за капіталом, менший інфляційний тиск і зниження складнощів із логістикою та сервісними обмеженнями.

Прогнозується, що видобуток рідких вуглеводнів у країнах, що не входять в ОПЕК, у 2024 році зросте на 1,4 млн б/д – до 69 млн б/д.