Опитування: Більше половини українців вважають ЗМІ найбільш зацікавленими в тому, щоб у громадян було більше знань про політику

Київ. 31 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Понад половина українців вважають засоби масової інформації соціальним інститутом, який найбільш зацікавлений у знаннях громадян про політику, свідчать дані опитування соціологічної служби Центру Разумкова, представлені на пресконференції в агентстві “Інтерфакс-Україна”.

“Респондентів запитували, наскільки, на їхню думку, ті чи інші соціальні інститути (або суб’єкти) зацікавлені в тому, щоб у громадян було більше знань про політику. Серед зацікавлених частіше називали засоби масової інформації (50,5%) і громадські організації (50%), рідше – центральні органи влади (25%), місцеві органи влади (24%), профспілки (24%), політиків (23%), політичні партії (23%), а рідше за всіх – олігархів (8%)”, – наголошується в дослідженні.

Дослідники також звертають увагу на те, що порівняно з відповідями, отриманими 2019 року, зацікавленість більшості інституцій і суб’єктів (крім профспілок) респонденти у 2023 році оцінюють вище.

Соцслужба Центру Разумкова проводила це опитування з 21 до 27 вересня 2023 року в рамках Програми сприяння громадській активності “Долучайся!”, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст опитування є виключною відповідальністю Pact та його партнерів і не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Опитування методом face-to-face проводилося у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві (у Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях – тільки на тих територіях, які контролює уряд України і на яких не ведуться бойові дії).

Опитування проводилося за стратифікованою багатоступеневою вибіркою із застосуванням випадкового відбору на перших етапах формування вибірки та квотного методу відбору респондентів на завершальному етапі (коли здійснювали відбір респондентів за статево-віковими квотами). Структура вибіркової сукупності відтворює демографічну структуру дорослого населення територій, на яких проводилося опитування, станом на початок 2022 року (за віком, статтю, типом поселення).

Опитано 2016 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Водночас додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.