Підвищення тарифів на електроенергію: загроза для Українського експорту

Експерти попереджають, що заплановане “Укренерго” підвищення тарифів на передачу та диспетчеризацію електроенергії може призвести до серйозних наслідків для української економіки.

Згідно з оцінками Федерації роботодавців України, бізнес в наступному році може стикнутися з додатковими витратами у розмірі 13,2 млрд гривень, що негативно вплине на конкурентоспроможність та здатність експортувати українські товари.

Тарифи “Укренерго” стабільно зростають для підприємств, і лише у цьому році тариф на передачу електроенергії підвищувався тричі – у січні, квітні та липні. Зараз він складає 485,1 грн/мВт.год, на 40% більше, ніж у минулому році. Тариф за диспетчерське управління також стрімко зростає, досягнувши 95,54 грн/МВт.год, що є 54% більше, ніж рік тому. На тлі цього Укренерго має намір знову підняти тарифи.

Позиція Федерації роботодавців України зазначає, що це підвищення може стати додатковим фінансовим тягарем для бізнесу, що може призвести до негативних наслідків для економіки. Заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку, Дмитро Кисилевський, підтримує цю точку зору, вказуючи на можливе зниження конкурентоздатності української продукції та втрату ринків збуту.

Існуюча ситуація висунула ідею реструктуризації боргів “Укренерго”, яка має за мету зменшення кредитного навантаження. Однак критики вбачають в цьому лише спробу компанії підняти тарифи для покриття власних зобов’язань, що, за їх думкою, стане додатковим обтяженням для бізнесу в умовах внутрішньої та зовнішньої економічної нестабільності.

 

Автор: Марічка Хижа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *