Київ. 26 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Після повномасштабного російського вторгнення в Україні суттєво зросла довіра до державних органів, особливо до президента, згідно з результатами опитування, проведеного 4-20 вересня, 73% респондентів довіряють президенту, повідомив Київський міжнародний інститут соціології (КМІС).
При цьому наголошується, що не довіряють президенту 21% респондентів; 54% – довіряють уряду, 38% – не довіряють; 49% опитаних висловили довіру регіональним адміністраціям, не довіряють – 34%; крім того, 51% респондентів довіряють місцевій владі, при цьому 38% – не довіряють.
Згідно з результатами дослідження, порівняно з 2021 роком в Україні помітно зросла довіра до більшості органів у секторі громадської безпеки. Зокрема, довіра до Нацгвардії зросла з 50% до 72%, до Служби безпеки – з 23% до 59%, до Нацполіції – з 30% до 56%, до РНБО – з 27% до 49%.
Крім цього, 50% респондентів висловили довіру громадським організаціям, не довіряють при цьому – 31%. Соціологи зазначають, що попри те, що баланс довіри-недовіри є позитивним, певне занепокоєння викликає суттєва частка тих, хто не довіряє.
За результатами опитувань можна констатувати перехід до домінування інтернет-джерел над телебаченням як джерела отримання інформації. Так, 44% респондентів отримують інформацію з телеграм-каналів, 43% – від телебачення (респонденти більш старшого віку), 36% – з YouTube-каналів, 34% – з новинних інтернет-видань.
Зокрема, опитування КМІС показують, що серед телеграм-каналів немає однозначних лідерів, але водночас у респондентів є запит на швидкий і лаконічний формат викладення інформації з короткими відео і текстом.
При цьому українським ЗМІ довіряють 49% респондентів, не довіряють – 43%.
КМІС провів всеукраїнське опитування на замовлення Консультативної місії Європейського Союзу в Україні. Опитування було проведене методом особистих (face-to-face) інтерв’ю з використанням планшета, опитано 2005 респондентів, які мешкають у всіх регіонах України, які контролює уряд України (окрім Херсонської та Донецької областей). Опитування проводилося з дорослими (віком 18 років і старше) громадянами України.
Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з урахуванням дизайн-ефекту 1,5) не перевищувала 3,3%.
Джерело: https://kiis.com.ua/?lang=ukr&cat=reports&id=1307&page=1