Польща і Чехія введуть тимчасовий прикордонний контроль на кордоні зі Словаччиною для боротьби проти нелегалів

Київ. 3 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Влада Польщі та Чехії в рамках боротьби проти нелегальної міграції з 4 жовтня запровадить на кордоні зі Словаччиною тимчасовий прикордонний контроль щонайменше на 10 днів, повідомляють у вівторок західні ЗМІ.

“З опівночі ми відновлюємо тимчасовий прикордонний контроль на кордоні зі Словаччиною. Ми перевірятимемо тих, хто в’їжджає до Польщі”, – заявив глава МВС Польщі Маріуш Камінський.

За його словами, захід діятиме протягом 10 днів, потім, за необхідності, може продовжуватися ще на 20 днів, але не більше ніж на два місяці.

Влада Польщі поінформувала про цей захід Словаччину, Чехію, Німеччину, Австрію.

У вівторок на пресконференції Камінський також повідомив, що за останні тижні польські прикордонники засікли на кордоні понад 550 нелегалів поблизу кордону зі Словаччиною.

Зі свого боку глава МВС Чехії Віт Ракушан написав у своєму акаунті в соціальній мережі X (раніше – Twitter), що його країна із середи запроваджує аналогічний захід за погодженням із Польщею.

За його словами, перевірки в Чехії проводитимуться вибірково за всією довжиною кордону для боротьби з контрабандистами і нелегальними мігрантами. Прикордонний контроль діятиме до 13 жовтня, однак його може бути продовжено.

Минулого тижня повідомлялося, що польські прикордонники посилили контроль за транспортом на кордоні зі Словаччиною через збільшення потоку нелегалів. Вони почали вибіркові перевірки автобусів та інших транспортних засобів, у яких можуть перебувати мігранти. Тоді ж зазначалося, що кількість таких мігрантів з боку Словаччини останнім часом сильно зросла.