Польща запропонувала проводити навчання українських пілотів на літаках F-16 – Дуда

Київ. 23 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Президент Польщі Анджей Дуда повідомив, що Польща готова допомогти з навчанням українських пілотів на західних винищувачах F-16.

Під час інтерв’ю українським телеканалам, яке транслювалося в ефірі телемарафону в п’ятницю, Анджей Дуда зазначив, що фактично від самого початку війни Польща проводить навчання українських військових на своїй території.

“У різних сферах, зокрема нещодавно і для танкістів, а також в експлуатації САУ “Краб” або інших сферах. Ми також пропонуємо наші тренування, коли йдеться про літаки F-16. Адже, як ви знаєте, ми маємо певний пул літаків F-16, і в нас є пілоти, котрі вже мають великий досвід роботи на F-16, літали на них у різних місцях, не лише в Польщі. Тож маємо можливість проводити ці навчання. Ми справді запропонували ці тренінги”, – сказав президент Дуда.

Він наголосив, що це сприятиме перемозі України, відсічі російській армії.

Дуда нагадав, що раніше Польща передала Україні літаки МіГ-29.

“Ці літаки мали велику перевагу в тому, що українські пілоти могли одразу літати, без будь-яких навчань. Так, ми підтримували, підтримуємо і будемо підтримувати Україну”, – запевнив він.

Раніше міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен повідомила, що навчання українських пілотів на сучасних винищувачах розпочнеться найближчим часом, також триває підготовка до створення навчального центру F-16 у Східній Європі.

На останньому, 13-му засіданні Контактної групи з оборони України було отримано запевнення від партнерів про початок навчання українських пілотів на сучасних винищувачах, повідомив міністр оборони Олексій Резніков.