Понад третина американців перебуває під загрозою через екстремальну спеку – ЗМІ

Київ. 14 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Понад 100 млн американців зіткнулися з аномальною спекою, у деяких штатах температура вдень перевищує 40 градусів за Цельсієм, повідомляє в п’ятницю Associated Press.

У Національній метеорологічній службі (NWS) заявили, що понад 115 млн осіб перебувають у небезпеці через високі температури. У багатьох містах температура піднімається вище 38 градусів. Сильна спека спостерігається в штатах Невада, Оклагома, Техас і Каліфорнія.

NWS попереджає, що у вихідні температура підніметься ще вище. Американці, які проживають у центральній і південній Каліфорнії, можуть зіткнутися з найспекотнішою погодою в році. У пустельних районах температура може піднятися до 48,8 градуса вдень і залишитися на позначці в 26,6 градуса вночі.

У деяких містах штату влада обладнує громадські простори з системами кондиціонування, водою і місцями для відпочинку.

Через спеку організаторам каліфорнійського ярмарку, що розпочнеться в п’ятницю в Сакраменто, довелося скасувати кінні перегони через занепокоєння про добробут тварин.

Прогнозується, що в суботу температура в Лас-Вегасі (Невада) підніметься до 47 градусів, що стане рекордом для міста.

У столиці Аризони Фініксі спека тримається на позначці щонайменше 43 градуси вже 14 днів поспіль. Якщо погода в місті не зміниться, то буде побито рекорд 1974 року, коли температура перевищувала цю позначку протягом 18 днів. У місті діють майже 200 обладнаних громадських просторів із системами охолодження, однак більшість із них зачиняють близько 16:00-19:00 години, тоді як навіть уночі температура може підніматися до 35 градусів. Влада повідомила, що з наступного тижня час їх роботи може бути збільшено.