Посадовцям "Київмедспецтрансу" повідомлено про підозру у привласненні понад 12 млн для "швидких"

Київ. 14 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Вісьмом учасникам схеми привласнення понад 12,6 млн грн, виділених на карети швидкої медичної допомоги для Києва, зокрема трьом посадовим особам комунальної організації “Київмедспецтранс”, повідомлено про підозру у службовому підробленні та привласненні бюджетних коштів, інформують у Київській міській прокуратурі.

“За процесуального керівництва Шевченківської окружної прокуратури міста Києва повідомлено про підозру вісьмом особам, а саме трьом посадовцям КО “Київмедспецтранс” та директорам п’яти товариств у службовому підробленні та привласненні бюджетних коштів (ч. 3 ст. 358, ч.ч. 1, 2 ст. 366, ч.ч. 3, 4, 5 ст. 191 КК України)”, – повідомляють у телеграм-каналі столичної прокуратури в п’ятницю.

За даними слідства, троє посадовців КО “Київмедспецтранс” (двоє заступників керівника та начальник відділу) у співучасті з директорами п’яти підприємств організували схему привласнення бюджетних коштів, виділених Київській міській державній адміністрації для функціонування та якісного надання послуг у сфері забезпечення столиці каретами швидкої медичної допомоги.

“Для цього учасники схеми створили мережу фіктивних підприємств, які отримували перемогу у закупівлях автозапчастин до автомобілів швидкої медичної допомоги та постачали їх комунальному об’єднанню за завищеними цінами”, – наголошується в повідомленні.

Загалом було проведено 16 закупівель електричного обладнання та запчастин для карет швидкої медичної допомоги. За висновком експертизи встановлено завищення цін на суму понад 12,6 млн грн.

У повідомленні уточнюється, що з метою приховування злочину посадові особи “Київмедспецтрансу” ініціювали проведення експертизи щодо відповідності закупівельних цін ринковим.

“Разом з тим, як встановило слідство, предметом дослідження експертизи були завідомо підроблені офіційні документи, отримані нібито від офіціальних імпортерів та виробників”, – інформують у прокуратурі.

Встановлено також, що за надання правильного висновку службовці “Київмедспецтранс” забезпечили експертам безоплатний ремонт їхніх особистих автомобілів на своїй базі.

Джерело: https://t.me/kyiv_pro_office/2147