Посібник для громад. Впроваджуємо гендерно орієнтований підхід у бюджетних програмах галузі «Освіта» територіальних громад

Як зробити освітню політику громади більш чутливою до потреб різних груп населення? Як аналізувати бюджетні програми через призму рівності? Відповіді — у новому пораднику від Швейцарсько-українського проєкту DECIDE «Впроваджуємо гендерно орієнтований підхід у бюджетних програмах галузі “Освіта” територіальних громад».

У пораднику ви знайдете відповіді на такі запитання:

  • Що таке гендерно орієнтоване бюджетування?
  • Як крок за кроком інтегрувати ГОБ на стадіях планування та моніторингу освітнього бюджету?
  • Що таке гендерний аналіз бюджетних програм та які елементи він містить?
  • Як відобразити в бюджетних програмах та інших документах органів місцевого самоврядування гендерно орієнтовані підходи в галузі «Освіта»?

Порадник створений з урахуванням викликів воєнного стану, зокрема збереження програмно-цільового методу та середньострокового планування. І хоч бюджетні процедури змінилися, вимоги щодо гендерної рівності залишаються чинними та особливо важливими — адже це шлях до соціальної справедливості, демократії й гуманізму.

Гендерно чутливе бюджетування — це про рівність можливостей і про якісні послуги для всіх. Це про громаду, де інтереси різних груп враховуються не формально, а по-справжньому.

 

Скачати

 

Джерело: Портал «Децентралізація».