Посол Маркарова: Якщо Сенат США в середу не підтримає законопроєкту про допомогу Україні та Ізраїлю, це станеться через включене до документа питання південного кордону США

Київ. 6 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Якщо Сенат США не підтримає законопроєкту, що містить допомогу Україні та Ізраїлю, це буде “технічна непідтримка”, яка не стосується України: найбільш обговорюваною темою є питання південного кордону США, заявила посол України в США Оксана Маркарова.

“Пакет допомоги, який ми очікуємо, що буде проголосовано, де буде суттєва допомога Україні, запропонований Адміністрацією і який на розгляді в Сенаті та Палаті представників. Після того, як у цьому пакеті було подано допомогу Україні, Ізраїлю, питання Південно-Тихоокеанського театру, скажімо так, майбутніх, можливо, дій, до нього додалася ще одна частина – це питання південного кордону США. Стосується внутрішньої політики. І це зараз найбільш гаряча, обговорювана тема”, – сказала Маркарова в ефірі телемарафону.

Посол нагадала, що 17 листопада писала про те, що питання військової допомоги Україні має двопартійну підтримку, проте обговорювали питання, чи дійсно потрібна така велика бюджетна допомога Києву.

“На сьогодні позитивно, і той текст, що ми побачили в Сенаті – всі ті цифри не лише не зменшено, а деякі з них збільшено в пропозиції. З негативного, хоча це для нас не негативно – законопроєкт не включає узгодженої позиції щодо кордону. І ми вже почули деяких республіканців, які оголосили, що не підтримуватимуть його з цієї причини. І є лист спікера Джонсона, який відповів пані Шаланді, що питання південного кордону – дуже важливе, і закликає до спільного підходу”, – пояснила дипломат.

Вона наголосила, що Україна не втручається у внутрішні питання американської політики, але дуже сподівається, що партії знайдуть спільне рішення.

“Але навіть якщо це рішення не знайдеться в цьому законопроєкті, і навіть якщо завтра (6 грудня – ІФ-У) його не буде підтримано (є досить великі шанси, що його не буде підтримано), це технічна непідтримка, і вона не стосується України”, – заявила посол.

Маркарова додала, що робота української делегації в Конгресі триває.

“Ми робимо все для того, щоб переконати наших друзів, що нам ця допомога потрібна, щоб бути ухваленою до нашого спільного зі США цього року Різдва”, – сказала посол.

Також вона розповіла, що українська делегація провела “дуже теплу і продуктивну” зустріч зі спікером Палати представників США Майком Джонсоном, а також низку зустрічей у Конгресі з головами комітетів й Українським кокусом.

Раніше директор адміністративно-бюджетного управління адміністрації США Шаланда Янг у листі лідерам Конгресу попередила, що кошти на військову допомогу США Україні вичерпаються до кінця поточного 2023 року, якщо Конгрес США не ухвалить рішення про виділення додаткового фінансування.

У жовтні президент США Джозеф Байден направив до Конгресу запит на надання фінансової допомоги Україні розміром $61,4 млрд терміном на рік, а також $14,3 млрд на посилення оборони Ізраїлю. Крім цього, Байден запитав $13,6 млрд на охорону кордону США й Мексики, $7,4 млрд на інші пріоритети у сфері національної безпеки. Загалом президент США запитав у Конгресу схвалення на додаткове фінансування розміром $106,7 млрд.