Посольство Киргизстану в Києві організувало захід для дітей

Посольство Киргизстану в Україні відзначило 100-річчя утворення Кара-Киргизької автономної області урочистим заходом, проведеним у Національній бібліотеці для дітей у Києві. Центральною подією стало підбиття підсумків Всеукраїнського конкурсу дитячих малюнків, присвяченого творам Чингіза Айтматова, приуроченого до 95-річчя великого письменника.

Конкурс об’єднав понад 1,5 тисячі дітей з усіх регіонів України. З них 113 учасників, які пройшли обласні відбори, були нагороджені призами від посольства. На захід прибули понад 30 фіналістів і переможців разом із батьками, а також представники дипломатичного корпусу, міжнародних організацій, політичні та громадські діячі України. Активну участь взяли й представники киргизької діаспори.

Зі спеціальним відеозверненням до учасників звернувся президент ГО «Міжнародний Іссик-Кульський форум імені Айтматова» Аскар Айтматов. У рамках урочистостей юні художники, які приїхали до Києва, отримали цінні подарунки, а дорослі, які зробили значний внесок у популяризацію тюркомовної літератури, були нагороджені медалями від міжнародної організації ТЮРКСОЙ і Фонду Айтматова.

Посольство презентувало унікальний альманах, до якого увійшли найкращі дитячі роботи. Видання планують передати до освітніх закладів Киргизстану, України та країн Європейського союзу, сприяючи поширенню культурної спадщини Чингіза Айтматова та зміцненню зв’язків між народами.

Під час заходу неодноразово наголошувалося на значущості культурної дипломатії як потужного інструменту для зміцнення дружніх відносин між країнами. Ця подія викликала позитивний відгук в українських ЗМІ, ставши прикладом успішної взаємодії двох народів через мистецтво та літературу.

Проведення конкурсу стало важливим кроком у популяризації тюркомовної літератури, включно з творами Чингіза Айтматова, в Україні. Це також сприяло зміцненню культурних зв’язків між Киргизстаном та Україною, наголосивши на ролі мистецтва в міжкультурному діалозі.

Захід пройшов із дотриманням усіх заходів безпеки, що відповідають умовам воєнного часу, і продемонстрував важливість культурного співробітництва в складні періоди.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *