Потреба ЗСУ – 100 мінних тралів для танків на місяць для розмінування територій – СОО "Метінвесту"

Київ. 12 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Гірничо-металургійна група “Метінвест” у рамках мілітарної ініціативи “Сталевий фронт” Ріната Ахметова розглядає можливість збільшення виробництва мінних тралів для танків для розмінування територій.

“Потреба ЗСУ – 100 тралів на місяць”, – заявив операційний директор групи “Метінвест” Олександр Мироненко в інтерв’ю корпоративному сайту.

За його словами, фахівці групи тісно спілкуються з військовими з початку війни і постійно намагаються оперативно реагувати на їхні потреби. І коли розпочалася підготовка до контрнаступу, було розуміння, які обсяги мінування зробив ворог на нашій території. Це багатокілометрові поля, заміновані переважно протитанковими мінами ТМ-62. І для того, щоб їх проходити, потрібні ті чи інші засоби безпосередньо на техніці.

Один із таких зразків, найпоширеніших і в Радянському Союзі, який найбільше підходить до танків радянського зразка Т-64 і Т-72, що використовує українська армія, – це аналог мінного трала КМТ-7. Його виробництво в країні було припинено і деякий час цей трал не виробляли.

“Коли військові розпочали наступальні дії, дуже важко було перетинати ці мінні поля й дуже повільно вони могли просуватися, щоб зберегти техніку. І вони звернулися до нас із проханням подивитися на трофейні зразки, які вони познімали з підбитих російських танків, тому що росіяни теж використовують подібні катки. Ми поїхали, подивилися, зробили креслення й розробили тестові зразки цих тралів. А після цього почали випробування разом із військовими, щоб впевнитися, що конструкція надійна й витримає кількість підривів, необхідних за нормативною документацією”, – пояснює топменеджер.

І уточнює, що трали наразі використовуються на багатьох напрямках. Група передала військам вісім одиниць, ще дві очікують, доки їх заберуть військові, і п’ять – у процесі виробництва. Ці трали мають витримувати певну кількість підривів. Переважно це протитанкові міни, на трали реагують і протипіхотні міни. Вони не завдають тралам жодної шкоди, а от протитанкова міна ТМ-62 досить потужна – один трал витримує десь до восьми підривів саме протитанкової міни ТМ-62.

Мироненко пояснив, що найважчим було правильно розробити трали, витримати всі розміри та виготовити катки. Найважчі у виробництві саме катки, які безпосередньо контактують із міною – вони повинні мати певну твердість і витримувати підриви.

“Якщо говорити про випробування, то ми зробили тестовий зразок, приїхали на полігон до Національної гвардії України й закріпили трал на танку. І після цього танкісти поїхали на зроблене власноруч мінне поле й підривали трал на мінах. І ми разом із комісією та військом фіксували результати”, – констатував операційний директор.

І уточнив, що перші зразки витримували 3-4 підриви, а катки мали пошкодження, і їх треба було ремонтувати. Після цього катки вдосконалили й останні зразки витримують вісім і більше підривів.

Трали використовуються переважно на запорізькому та донецькому напрямках. При цьому група також обслуговує трали: якщо вони отримують пошкодження, забирає, ремонтує, встановлює нові катки, і відновлене обладнання віддається військовим.

“Також зараз спільно з кількома бригадами ми розглядаємо можливість ремонту старих радянських зразків, бо вони теж виходять з ладу й пошкоджуються. Існує дефіцит саме протимінних катків, що підриваються. Ми налагодили серійне виробництво, тому що це, так би мовити, витратний матеріал. І разом із тралом ми передаємо ще декілька комплектів цих катків, щоб можна було дуже швидко в польових умовах виконати ремонт і продовжувати”, – зазначив топменеджер.

І додав, що наразі, без розширення виробництва, виготовляють п’ять тралів на місяць, які безоплатно передають військам. Можливості збільшити потужності є, але є нестача людей. Недостатньо фахівців, які можуть сприяти збільшенню обсягів виробництва, наприклад, до 10, 15, 20 мінних тралів.

“Ми зараз працюємо разом із Міністерством оборони, щоб створити сприятливі умови й мати змогу набирати більше персоналу й збільшувати обсяг виробництва. Взагалі потреба, про яку говорять військові, – це понад 100 тралів на місяць. Це та потреба, яку потрібно задовольняти”, – наголосив Мироненко.

“Метінвест” є вертикально інтегрованою групою з видобувних і металургійних підприємств. Підприємства групи розташовані переважно в Донецькій, Луганській, Запорізькій і Дніпропетровській областях. Основними акціонерами холдингу є група “СКМ” (71,24%) і “Смарт-Холдинг” (23,76%), які спільно керують ним.

ТОВ “Метінвест Холдинг” – керуюча компанія групи “Метінвест”.

Джерело: https://metinvestholding.com/ua/media/news/potreba-zsu-100-tralv-na-msyacj-soo-metnvestu-oleksandr-mironenko-pro-mozhlivost-zbljshennya-virobnictva-mnnih-tralv-dlya-tankv-vdguki-vjsjkovih-ta-navchaljn-centri-dlya-saperv