Правоохоронці повідомили меру Сум про підозру в отриманні хабара в 2,1 млн грн

Київ. 3 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Правоохоронці повідомили про підозру Сумському міському голові, якого викрито на проханні та одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі, а саме 2 130 000 грн, повідомляє пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

“Дії посадовця кваліфіковані за ч. 4 ст. 368 КК України. Його спільнику – директору Департаменту інфраструктури Сумської області також інкриміновано ч. 4 ст. 368 КК України”, – зазначено в повідомленні в телеграм-каналі.

У межах досудового розслідування встановлено, що зазначені особи вимагали неправомірну вигоду за вирішення питання щодо встановлення виконавчим комітетом Сумської міської ради для юридичної особи нового економічно обґрунтованого тарифу на поводження з побутовими відходами та нестворення штучних перешкод у здійсненні господарської діяльності підприємством.

Упродовж листопада 2022-го – жовтня 2023 року слідство задокументувало одержання особами неправомірної вигоди в загальній сумі 2 130 000 грн.

У понеділок, 2 жовтня 2023 року, мера міста та директора Департаменту викрили “на гарячому” одразу після отримання третьої частини обумовлених коштів – 1 430 000 грн.

Правоохоронці вирішують питання щодо обрання підозрюваним запобіжного заходу. Прокурор наполягатиме на застосуванні до осіб запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави.

Слідство триває.

Посаду міського голови Сум обіймає Олександр Лисенко.

Джерело: https://t.me/sap_gov_ua/1697